Luka Dončić je tokrat popolnoma zasenčil zvezdnika Utaha Donovana Mitchella. Foto: Reuters

Dallas je ujel pravi ritem po tekmi All Star in ima lepe možnosti za preboj med najboljših šest na Zahodu, s tem pa bi se Mavericksi izognili dodatnim tekmam za preboj v končnico, ki bodo na sporedu sredi maja. To je bila že peta zaporedna zmaga Dallasa, kar je najdaljši niz v tej sezoni. Po štirih uspehih na gostovanju so navdušili tudi 4.261 gledalcev v American Airlines Centru.

Luka Dončić: Obramba je bila ključ do uspeha

Porzingis znova počival
Kristaps Porzingis ni igral zaradi poškodbe desnega zapestja, a tokrat je imel Dončić vseeno veliko pomoči. Dorian Finney Smith je prispeval 23 točk, Jalen Brunson pa 20. Josh Richardson je zadel vseh pet metov izza črte.

Mitchell zgrešil vseh osem metov izza črte
Utah je pred današnjim srečanjem zadnjič klonil 18. marca v Washingtonu. To je bil šele 12. poraz v sezoni za izbrance Quina Snyderja, ki so januarja dvakrat zanesljivo odpravili Dallas na domačem parketu (116:104 in 120:101). Veteran Mike Conley je bil najboljši strelec z 28 točkami, zadel je šest trojk. Zelo slab večer je imel zvezdnik Donovan Mitchell, ki je zgrešil kar 17 metov (6/23) in niti enkrat ni bil natančen izza črte (0/8).

33-letni Mike Conley je bil edini razigrani igralec Utaha. Foto: Reuters

Dončić in Hardaway blestela v tretji četrtini
Prva četrtina je bila zelo izenačena, Dallas jo je dobil s 27:25. Richardson je z dvema trojkama povišal prednost na 45:36 sredi druge četrtine. Dončić je nato s košem in dodatnim prostim metom poskrbel za prvo dvomestno razliko na tekmi (48:38). Po prvem polčasu so gostitelji vodili s 50:42.

Sredi tretje četrtine so se gostje približali na 60:56, a je Dončič zadel trojko z desne strani v pomembnem trenutku. V zadnjih dveh minutah tega dela igre so se Mavericksi razigrali, z delnim izidom 17:9 so si priigrali visoko prednost po 36 minutah (87:69). Hardaway in Dončić sta zadela po dve trojki.

Utahu se ni več uspelo nevarno približati
Obe ekipi sta bili zelo uspešni pri metih izza črte na začetku zadnje četrtine. Utah je zadel štiri trojke, a so gostitelji prav tako odgovorili in osem minut pred koncem se razlika ni stopila (101:87). Tri minute pred koncem je Dončić z novo trojko povišal na 111:96 in gostje so bili v izgubljenem položaju. S sedmimi točkami so le malce omilili poraz.

Carlisle: Zadržali smo Utah pri 103 točkah in to je zares velik dosežek
"Vsi smo bili samozavestni. To je velika zmaga, saj je Utah na prvem mestu. Danes smo prikazali sijajno predstavo v obrambi, proti tako dobremu moštvu, kot je Utah, pa to ni enostavno. To je bil ključ do naše zmage," je dejal Dončić.

Trener Rick Carlisle je bil seveda zadovoljen: "Zadržali smo Utah pri 103 točkah in to je zares velik dosežek. Na zadnjih dveh tekmah proti njim nismo igrali dovolj agresivno, tokrat pa smo že od prve minute imeli precej bolj fizičen pristop."

Devin Booker je v zadnji četrtini odbil napad Houstona. Foto: Reuters

Šesta zaporedna zmaga Phoenixa
Houston je izgubil proti Phoenixu s 130:133. To je bila že šesta zaporedna zmaga Sunsov. Devin Booker je 18 od 36 točk dosegel v zadnji četrtini. DeAndre Ayton je izenačil rekord sezone s 27 točkami.

Rocketsi so se tudi brez poškodovanega zvezdnika Johna Walla borili do zadnjega piska sirene. Jae'Sean Tate in Kelly Olynyk sta s trojkama v zadnji minuti poskrbela za napeto končnico. Zmago Phoenixa je potrdil Booker z dvema prostima metoma dve sekundi pred koncem, nato pa je še ukradel žogo in preprečil met Tatea za tri točke za podaljšek.

Poškodovani Kevin Durant je čestital Kyrieju Irvingu za sijajno predstavo. Foto: Reuters

Irving nasul Knicksom 40 točk, Harden obnovil poškodbo
Kyrie Irving je nasul 40 točk za zmago Brooklyna nad New Yorkom s 114:112. Po dveh tekmah odmora se je vrnil James Harden, ki pa je bil na parketu le štiri minute, nato pa si je znova poškodoval tetivo na desni nogi.

Alex Burks je 26 sekund pred koncem s trojko izenačil na 112:112. Knicksi so preprečili podajo do Irvinga, zato je Joe Harris moral zaključiti napad. Timothe Luwawu-Cabarrot je ujel odbito žogo in podal do Jeffa Greena, osebno napako pa je naredil Reggie Bullock. Green je zadel oba prosta meta. V zadnjem napadu na srečanju je Julius Randle zgrešil met za podaljšek.

Cousins na preizkušnji pri Clippersih
Center DeMarcus Cousins je podpisal desetdnevno pogodbo z LA Clippersi. Najprej bo na preizkusu, potem pa bo vodstvo kluba odločilo, ali bo ostal do konca sezone.

Serge Ibaka je izpustil zadnjih 11 tekem zaradi poškodbe hrbta, na mestu centra je zdaj v prvi peterki Clippersov Ivica Zubac.

30-letni Cousins je štirikrat igral na tekmi All Star. V tej sezoni je odigral 25 tekem za Houston in v povprečju dosegal 9,6 točke in 7,6 skoka na tekmo. V lanski sezoni ni odigral nobene tekme v dresu Lakersov zaradi poškodbe kolena, a je vseeno prejel šampionski prstan.

Tekme 5. aprila:
DALLAS – UTAH
111:103 (27:25, 23:17, 37:27, 24:34)
Dončić 31 (11/26 iz igre, 6/11 za tri, prosti meti 3/3), 9 skokov in 8 podaj v 36 minutah, Finney Smith 23 (5/12 za tri), Brunson 20 (4/7 za tri), Richardson 17 (5/5 za tri), Hardaway 16 (3/7 za tri), Powell 4, Porzingis ni igral; Conley 28 (6/10 za tri), Mitchell (6/23 iz igre), Bogdanović in Clarkson po 16, Gobert 14 in 15 skokov, Niang 6, Ingles 3, Favors in O'Neale po 2.

TORONTO – WASHINGTON 103:101
Siakam 22 (10/16 iz igre), Flynn in Trent po 16, Bembry 15; Westbrook 23 (9/25 iz igre), 14 skokov in 11 podaj, Bertans 17 (5/8 za tri), Beal ni igral.

BROOKLYN – NEW YORK 114:112
Irving 40 (15/28 iz igre, 5/12 za tri), Green 23, Harris 16; Barrett 22 (4/6 za tri), Bullock 21 (5/10 za tri), Randle 19 (7/19 iz igre), 15 skokov in 12 podaj, Rose 16.

MINNESOTA – SACRAMENTO 116:106
Russell 25 (4/7 za tri), Towns 23 in 13 skokov, Edwards 19, Hernangomez 17; Fox 31 (8/16 iz igre) in 9 podaj, Barnes 21 in 12 skokov, Hield 18.

OKLAHOMA CITY – DETROIT 108:132
Pokuševski 19, Mihajljuk 17, Maledon 14; Grant 21, Doumbouya in Jackson po 14, Stewart 12.

SAN ANTONIO – CLEVELAND 101:125
DeRozan 20, Johnson (13 skokov), White in Gay po 13; Garland 37 (14/22 iz igre, 5/10 za tri), Sexton 22, Hartenstein 16 in 12 skokov, Prince 14.

HOUSTON – PHOENIX 130:133
Wood 23 (8/21 iz igre), Olynyk 21 (3/3 za tri), Porter 20, 9 skokov in 8 podaj, Tate 18; Booker 36 (11/20 iz igre, 6/8 za tri), Ayton 27 (10/14 iz igre) in 11 skokov, Bridges 20 (4/6 za tri), Paul 19 in 11 podaj.