Dallas je na vrhu divizijske lestvice preskočil Philadelphio. Foto: Reuters

Dak Prescott je podal za dva zadetka, Brandon Aubrey pa je bil natančen pri vseh štirih prostih strelih, s čimer je kariero strelca začel s popolnim izkupičkom: 30 strelov in 30 zadetkov. Kavboji so tako niz zmag na domačem igrišču podaljšali na 15 in se tako popolnoma vrnili v igro za najboljše izhodišče pred končnico. Zadnjič so izgubili na začetku novembra prav proti Philadelphii in za njo zaostajali za dve zmagi, zdaj pa se zdi, da se je razmerje moči med tema rivaloma obrnilo na glavo.

Nogometaši Kansasa bodo imeli še nekaj dela, če se želijo uvrstiti v končnico. Foto: Reuters

Kansas daleč od šampionske forme
Podobno velja tudi za drugega udeleženca zadnjega Super Bowla Kansas City. Chiefsi so sezono začeli z razmerjem zmag in porazov 6-1, na naslednjih šestih tekmah pa so utrpeli kar štiri poraze. Tokrat jih je na domačem stadionu ukanil letos neprepričljivi Buffalo z 20:17. Billsi so na začetku tretje četrtine že vodili s 17:7, a se je gostiteljem uspelo vrniti in izenačiti na 17:17. Ob koncu tekme so se že veselili zadetka, a je bila akcija zaradi prekrška razveljavljena. Žogo je dobil Buffalo, Tyler Bass je slabi dve minuti pred koncem zadel odločilni strel.

Izjemno vračanje žoge Wallacea
Baltimore je v podaljšku premagal LA Ramse s 37:31. V dodatku je vsaka ekipa hitro zapravila napad, ko so Ramsi predali žogo, jo je na drugi strani igrišča ujel Tylan Wallace in z njo pretekel 76 jardov ter Ravense popeljal do devete zmage v sezoni.