Pierre-Emerick Aubameyang je bil z dvema zadetkoma junak finala. Dva gola je dosegel tudi v polfinalu 18. julija, ko je Arsenal z 2:0 porazil Manchester City. Foto: EPA

Gabonec je takrat po protinapadu sijajno preigraval in streljal z levico prek vratarja Willyja Caballera, v 28. minuti pa je na 1:1 izenačil z 11-metrovke.

Malo pred tem je lepo zatresel mrežo Nicolas Pepe, a je sodnik gol zaradi nedovoljenega položaja njegovega soigralca razveljavil. Toda jeza Arsenalovih nogometašev na sodnika ni trajala dolgo, že minuto pozneje je namreč dosodil 11-metrovko, potem ko je Cesar Azpilicueta v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Aubameyanga.

Drugi polčas je bil manj zanimiv. Zadnje pol ure je Chelsea igral z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Mateo Kovačić. Že prej so varovanci Franka Lamparda izgubili poškodovana Azpilicueto in Pulisica.

Modri, ki so povedli že v 5. minuti z golom Christiana Pulisica iz bližine po podaji Olivierja Girouda, so bili do zdaj osemkrat zmagovalci Pokala FA. Arsenal je s 14 zmagami rekorder, nazadnje se je veselil pred tremi leti. V Premier ligi je sezono končal na osmem mestu, Chelsea na četrtem.

Pokal FA je najstarejše nogometno tekmovanje na svetu, izvedli so ga že 139-krat.