Po natanko 98 dneh je bil slovenski reprezentant znova na nogometni zelenici v Serie A, nazadnje je igral proti Juventusu. Foto: EPA

Napovedi trenerja Atalante Giana Piera Gasperinija so se uresničile, slovenski reprezentant je začel tekmo v Neaplju, igral pa je do 63. minute.

Napoli ima točko manj, ker mu je disciplinska komisija Serie A odvzela točko, ker ni upošteval ligaških protokolov novega koronavirusa in ni prišel na tekmo 3. kroga v Torino. Komisija je derbi kroga registrirala s 3:0 v korist Juventusa. Foto: Reuters

Gasperini je lahko zadovoljen le zaradi Iličićeve vrnitve, njegovi varovanci pa so bili v podrejenem položaju. Tekma je bila odločena že v prvem polčasu, ko so nogometaši Napolija zadeli kar štirikrat.

Hirving Lozano je v 23. minuti domače popeljal v vodstvo, štiri minute pozneje pa je mehiški nogometaš podvojil prednost Neapeljčanov. V 30. minuti so gostitelji vodili že s 3:0, ko je s slabih 20 metrov zadel še Matteo Politano. V 43. minuti je Atalanto v še slabši položaj spravil Victor Osimhen, ki je zadel s strelom po tleh z dobrih 20 metrov.

Atalanta, ki je v prvih treh krogih mrežo nasprotnikov zatresla 13-krat, je poraz omilila v 69. minuti, ko je zadel Sam Lammers.

Zlatan Ibrahimović je dosegel dva gola. Foto: Reuters

Ibrahimović junak, Milan 100-odstoten
Na prvem mestu italijanskega nogometnega prvenstva ostaja Milan, ki je v 4. krogu premagal mestnega tekmeca, Inter (1:2). Oba gola za Milan je dosegel Zlatan Ibrahimović.

Prvega je dosegel v 12. minuti. Začelo se je z izvajanjem 11-metrovke, to je Samir Handanović Švedu ubranil, a je ta prišel do odbitka in žogo poslal diagonalno v desni spodnji kot. Drugega gola se je Ibrahimović veselil štiri minute pozneje – v hitrem protinapadu je Rafael Leao poslal predložek v kazenski prostor, kjer je pritekel Ibrahimović, streljal je po sredini.

Ibrahimović Handanoviću zabil dva gola na derbiju
Za Crotone je zadel Simy. Foto: EPA

Crotone presenetil Juventus, Sampdoria pa Lazio
V zadnji tekmi dneva je Crotone presenetil Juventus, ekipi sta remizirali (1:1). Gostitelji so povedli v 11. minuti, ko je 11-metrovko zadel Simy. V 21. minuti je Chiesa v protinapadu žogo z desne poslal pred vrata, kjer je bil Alvaro Morata, ki je žogo zlahka potisnil v mrežo. Morata je zadel tudi v 76. minuti, a je bil za nekaj centimetrov v prepovedanem položaju.

Juventus je igral brez Cristiana Ronalda, čigar izvid testa je bil pozitiven na novi koronavirus.

Sampdoria je presenetila Lazio in ga ugnala s 3:0.

Parma, za katero igra slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, v četrtem krogu še tretjič izgubila. Tokrat je bil v Vidmu s 3:2 boljši Udinese, ki je na lestvici serie A tekmece prehitel in jih poslal v cono izpada.

Udinese je premagal Parmo s 3:2. Foto: EPA

Kurtićeva Parma iz Vidma praznih rok
Parmo je v vodstvo po samostojnem prodoru in natančnem strelu v 26. minuti popeljal Brazilec Hernani, toda veselje gostov ni trajalo dolgo. Dve minuti kasneje je bilo na semaforju 1:1 po zadetku Brazilca Samirja z glavo.

Parma je v drugem polčasu zabila gol v lastno mrežo, potem ko si je obramba nekaj trenutkov pred tem privoščila nedopustno napako. Gol so pripisali Simoneju Iacoponiju. V nadaljevanju so gosti lovili izenačenje, do njega pa so prišli po zadetku Yanna Karamoha v 70. minuti. Udinese pa je v 88. minuti vendarle prišel do prve zmage v sezoni po natančnem strelu Argentinca Ignacia Pussetta.

4. KROG

Sobotne tekme:
NAPOLI
– ATALANTA 4:1 (4:0)
Lozano 23., 27., Politano 30., Osimhen 43.; Lammers 69.
Iličić je igral do 63. minute.

INTER – MILAN 1:2 (1:2)
Lukaku 28.; Ibrahimović 12., 16.
Ibrahimoviću je v 12. minuti Handanović najprej ubranil 11-m, a je Šved prišel do odbitka in zadel.

Inter: Handanović, Kolarov, de Vrij, D'Ambrosio, Perišić, Vidal, Brozović, Hakimi, Barella, Martinez, Lukaku.

Milan: Donnarumma, Calabria, Kjaer, Romagnoli, Hernandez, Bennacer, Kessie, Saelemaekers, Calhanoglu, Leao, Ibrahimović.

Sodnik: Maurizio Mariani

SAMPDORIA – LAZIO 3:0 (2:0)
Quagliarella 33., Augello 41., Damsgaard 74.