Marko Simonović in soigralci so bili precej premočni za Krko. Foto: Drago Perko/kosarka.si

Crvena zvezda, ki z osmimi zmagami vodi na lestvici, je z udarnim startom pokopala vse upe Krke na presenečenje. Varovanci Gašperja Okorna ostajajo na predzadnjem mestu z dvema zmagama.

Tobey najboljši strelec tekme
Pri Krki sta se strelsko najbolj izkazala Leon Stergar s 15 in Isiah Cousins z 11 točkami, slovenski Američan pri Crveni zvezdi Mike Tobey pa je bil s 16 točkami najboljši strelec dvoboja.

Joel Bolomboy je dosegel 13 točk. Foto: Drago Perko/kosarka.si

Krka prvo točko dosegla po štirih minutah in pol
V prvi četrtini so gostje hitro nakazali, v katero smer bo šla tekma, saj so povedli z 0:11, Krka pa je prvo točko (prosti met Stergarja) dosegla po štirih minutah in 22 sekundah. Po prvi četrtini je bilo 13:26. Crvena zvezda je imela 62-odstoten met iz igre, Krka manj kot 30-odstotnega.

V drugi četrtini so gostitelji dosegli le 12 točk. Tudi Beograjčani niso blesteli, a na odmor so odšli s 16 točkami prednosti (25:41).

Crvena zvezda v tretji četrtini še povišala prednost
Gostje so v drugem delu hitro še povišali naskok. Novomeščanom je do konca preostal le še boj za čim znosnejši poraz. Večino tretje četrtine so ostali pri tem zaostanku, po 30 minutah je na semaforju pisalo 42:62.

Stergar in Škedelj precej znižala zaostanek
Najboljšo igro je Krka pokazala na začetku zadnje četrtine. Stergar in Miha Škedelj sta zrežirala delni izid 16:9. Šest minut pred koncem je prednost rdeče-belih skopnela (58:71). Stefan Lazarević, Tobey in Yago dos Santos so zadeli tri trojke zapored in rdeče-beli so mirno pripeljali tekmo do konca.

"Preveč spoštovanja smo pokazali. Prva četrtina je bila najslabša. Ne le izid na začetku, tudi določene druge stvari so bile slabe. Bil sem zadovoljen z drugim polčasom, razen z uvodom, ko se je zaostanek še povišal," je poudaril trener Gašper Okorn.

Naslednjo tekmo v Ligi ABA bodo Novomeščani igrali v petek v Splitu.