Ilkay Gündogan je zanesljivo izvedel najstrožjo kazen v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

Barcelona po polovici sezone za madridskim Realom in Girono zaostaja sedem točk. Zmaga na stadionu Gran Canaria je bila nujna za varovance Xavija Hernandeza, saj si novega spodrsljaja v boju za naslov niso smeli dovoliti.

Munir izkoristil natančno podajo Ramireza
Srečanje se ni začelo po načrtih Barcelone. Že v 11. minuti je moral zelenico zapustiti Joao Cancelo, ki je odšepal v garderobo. Zelo verjetno gre za poškodbo levega kolena. Vstopil je Andreas Christensen. Le minuto zatem so gostitelji povedli po sijajni akciji dveh nekdanjih napadalcev Barcelone. Sandro Ramirez je z desne strani podal pred vrata, Munir El Haddadi pa je s petih metrov z levo nogo spretno potisnil žogo mimo Inakija Pene v mrežo.

Munir El Haddadi je med letoma 2014 in 2018 igral za člansko ekipo Barcelone. Na 33. prvenstvenih tekmah je dosegel pet zadetkov. Foto: EPA

Las Palmas je bil precej nevarnejši v prvem polčasu. Sandro Ramirez je v 28. minuti nevarno streljal, žoga se je od Julesa Koundeja odbila in zadela vratnico. Katalonci niso sprožili niti enega strela v okvir vrat v prvem delu, Robert Lewandowski je bil nemočen v napadu, saj ni dobil natančnih podaj.

Barcelona se je prebudila v drugem polčasu
Barcelona je na začetku drugega polčasa zaigrala precej odločneje. V 55. minuti je branilec Las Palmasa Saul Coco skušal izbiti žogo, a je zadel Lewandowskega. Žoga se je odbila do Sergija Roberta, kapetan pa je podal do Ferrana Torresa, ki je z desno nogo izenačil na 1:1.

V 77. minuti je imel branilec gostiteljev Mika Marmol veliko priložnost za novo vodstvo, a je po podaji iz kota z glavo neoviran streljal mimo vrat.

Gündogan priigral najstrožjo kazen in jo uspešno izvedel
V zadnjih minutah so gostiteljem pošle moči in Barcelona je imela terensko premoč. V 91. minuti je vratar Alvaro Valles odlično posredoval po nevarnem strelu Joaa Felixa. Gündogan je skušal odbito žogo z glavo pospraviti v mrežo, a ga je od zadaj potisnil domači branilec Daley Sinkgraven. 28-letni Nizozemec, ki je vstopil v 83. minuti, je prejel rdeči karton. Gündogan je z desno nogo zanesljivo izvedel strel z bele točke, Vallesa je poslal v napačno smer.

V 97. minuti je imel 18-letni Vitor Roque izjemno priložnost, da sanjsko debitira v dresu Barcelone, a je z levo nogo s petih metrov potisnil žogo mimo vrat. Lewandowski se je na klopi le držal za glavo, a takoj zatem je sodnik Pablo Gonzalez Fuertes odpiskal konec tekme in Katalonci so si lahko oddahnili.