Troy Brouwer takole dosegel zmgoviti gol v 42. minuti, štiri minute pozneje pa je še prispeval podajo za Toewsov gol. Foto: EPA
Anže Kopitar, Ryan Smyth in Justin Williams
Kralji so letos izgubili šele drugo tekmo, na kateri se je med strelce vpisal Anže Kopitar. Foto: EPA
Jonathan Toews (Chicago Blackhawks)
Kapetan Chicaga Toews je dosegel šele drugi gol sezone. Foto: EPA
Novinci v hramu slavnih
Peterica, štirje igralci in en 'graditelj' , je skupaj osvojila 10 Stanleyjevih pokalov. Foto: EPA

Anže Kopitar (2 strela v 19 minutah) je v 30. minuti z edinim zadetkom gostov izenačil na 1:1 in s tem dosegel že 14. gol sezone. Z 28. točko se je slovenski hokejist ob tem, da je bila tekma v Chicagu edina tekma večera, utrdil na prvem mestu strelcev v Ligi NHL, hkrati pa se je po številu golov izenačil s poškodovanim Aleksandrom Ovečkinom.

Usodni izključitvi Scuderija in Kopitarja
Blackhawksi
so v 3. tretjini z 10:2 nadstreljali goste in s tremi zadetki odločili tekmo dveh mladih in talentiranih moštev. Ob koncu 2. tretjine je Patrick Sharp izsilil izključitev Roba Scuderija. Kar je na začetku zadnje tretjine spretno kaznoval Corey Brouwer, ki je pred vrati spremenil smer Sharpovi podaji.

Uspešna kapetanova vrnitev
Štiri minute pozneje je bil Kopitar izključen zaradi oviranja s palico, kar je po samo 21 sekundah izkoristil kapetan Jonathan Toews, ki se je vrnil po pretresu glave, zaradi česar je izpustil šest tekem. Ob "power-playju" Kraljev je Drew Doughty zadel vratnico, na drugi strani pa je bila sreča na strani Blackhawksov, kjer se plošček od rame Andrewa Ebbetta odbil v mrežo LA-ja.

"Njegova navzočnost, način, kako igra, borbenost v vsaki izmeni, zato je kapetan," je hvalil Toewsa center tretjega napada John Madden, ki je dosegel prvi gol na tekmi, potem ko je po globinski podaji Duncana Keitha z bekhendom presenetil Jonathana Quicka (25 obramb).
Okvir vrat na strani Blackhawksov
Kralji so izid izenačili sredi tekme, ko je Kopitar v mrežo pospravil "odpadek" po strelu branilca Doughtyja z razdalje. Kopi je s svojim velikim dosegom plošček zaokrožil okoli Cristobala Hueta (17 obramb). Pozneje v 2. tretjini je vodstvo gostov preprečila prečka, ki je zaustavila strel Jaretta Stolla, nato je sledil zgoraj opisan razplet tekme, ki so si jo lahko ogledali po vsej državi.

Los Angeles po drugem zaporednem porazu čaka v sredo gostovanje pri Carolini, ki na zmago čaka že 12 tekem, nato pa sledijo še tri gostovanja.

Velika peterica v "Hall of Fame"
Hram slavnih
Lige NHL je pred tekmo v Torontu medse sprejel najverjetneje enega najboljših letnikov vseh časov. Steve Yzerman, Brett Hull, Luc Robitaille, Brian Leetch in Lou Lamoriello so najnovejši člani elitnega hokejskega društva.