Po reprezentančnem premoru, med katerim so državni prvaki ostali brez branilca Aleša Kranjca, je Olimpija v regionalnem tekmovanju nadaljevala uspešne predstave.

V 9. minuti je Žiga Svete preigraval na levi strani in podal pred gol, spreten je bil Anej Kujevec, kar je njegov drugi gol sezone. Večje prednosti si Olimpiji v uvodni tretjini ni uspelo priigrati, čeprav je bilo razmerje v strelih 14:3 v njeno korist.

Gostje, ki jih vodi slovenski trener Jaka Avgustinčič, niso popuščali. Po treh zaporednih napakah Martina Bohinca so izenačili, v 24. minuti je bil uspešen Philip Putnik, ki je iz bližine ukanil Žana Usa.

SŽ Olimpija je odgovorila v le nekaj sekundah, sicer izjemno razpoloženi vratar Alexander Schmidt (skupaj 39 obramb) je bil pokrit, kar je izkoristil Žan Jezovšek.

Ulamec zadel na prvi tekmi po poškodbi
V zadnji tretjini je domačo zmago potrdil Luka Ulamec, ki je bil natančen v 43. minuti po protinapadu in podaji Jezovška. Uspela mu je odlična vrnitev na ledene ploskve, saj je zaigral prvič po poškodbi vretenc pred tremi meseci.

Razmerje v strelih je bilo na koncu kar 42:18.

Polončič: Rezerve so v realizaciji in "power playu"
"Ekipi se vidi, da smo se dobro odpočili med reprezentančnim premorom. Narekovali smo ritem igre, dobili smo vse pomembne dvoboje v srednji tretjini. Zell am See je čvrsta ekipa, čeprav so imeli le tri napade. Tekma je bila napeta skoraj do konca. Pogledal sem njihovo tekmo z Rittnom, kjer so blesteli. Imajo veliko boljšo ekipo od Fasse in Bregenzerwalda," je pojasnil trener Gregor Polončič.

"Odigrali smo na polno, imamo pa še vedno težave z realizacijo. Verjamem, da se bo to spremenilo. Imamo še precej rezerve. Že v soboto nas čaka tekma proti močni Cortini. Treba bo seveda izboljšati "power play". Na srečanjih s tekmeci z vrha lestvice je to ključno," je še dodal strateg Ljubljančanov.

V soboto obračun za prvo mesto
Z zmago je Olimpija začasno skočila na prvo mesto lestvice, naslednja tekma pa jo čaka v soboto, ko bo v Tivoliju gostila Cortino. To bo pravi derbi za prvo mesto, saj imajo Italijani tri točke manj, a tudi tekmo manj.