Tyrese Haliburton ima v tej sezoni povprečje 26,9 točke in 11,9 podaje na tekmo. Za tri meče 45-odstotno. Foto: Reuters

Presenetljivi Pacersi so po Bostonu izločili še Milwaukee. Tudi tokrat je bil prvi mož Tyrese Hliburton, ki je 27 točkam dodal 15 podaj in 7 skokov. Indiana je po zaostanku treh točk odprla zadnjo četrtino z delnim izidom 14:8 za vodstvo 105:102. Tekmo je končala z izidom 21:13, pri čemer so Haliburton, Myles Turner in Bruce Brown dosegli 17 točk.

Turner je skupaj vknjižil 26 točk, Obi Topin 14 in Isaiah Jackson 11. Indiana v NBA-pokalu v povprečju dosega 132,6 točke, štiri več od povprečja, ki je prav tako najvišje v Ligi NBA.

Pri Milwaukeeju je 37 točk in 10 skokov zbral Janis Andetokumbo. 24 točk je dodal Damien Lillard, 20 Khris Middleton in 18 Brook Lopez.

Rezervisti Indiane so nadigrali rezerviste Milwaukeeja kar s 43:13.

"Mislim, da je poanta tega turnirja videti mlado skupino igralcev, kot je naša, da se bori. Trenutno šokiramo svet. Nihče nas ni pričakoval tu z izjemo nas fantov v garderobi," je dejal Haliburton po tekmi, na kateri sta se ekipi 16-krat menjali v vodstvu, sedemkrat v zadnji četrtini.

LeBron James je samo v drugi četrtini dosegel 18 točk. Foto: Reuters

Izjemna predstava Jamesa
Precej bolj enosmeren je bil drugi polfinale. Lakersi so ob polčasu vodili za 13 in si zmago zagotovili v tretji četrtini, ki so jo dobili 43:17. Igralec srečanja je bil LeBron James, ki je dosegel 30 točk v 23 minutah. Iz igre je metal 9/12, od tega 4/4 za tri točke.

James je odprl drugo četrtino z enajstimi točkami zapored. Zadel je tri trojke zapored, zadnji dve z loga blizu sredine igrišča, ki sta obnoreli navijače.

Reaves je dosegel 17 točk, Anthony Davis 16 in 15 skokov. Pri New Orleansu je bil s 14 točkami najučinkovitejši Trey Murphy.

Finale bo v nedeljo bo 2.30.

James z imenitno predstavo popeljal Lakerse v finale pokala

POKALNO TEKMOVANJE, Las Vegas,

Polfinale:
Milwaukee – INDIANA
119:128 (29:27, 22:36, 43:28, 25:37)
Andetokumbo 37 (13/19 iz igre, prosti meti 11/13) in 10 skokov, Lillard 24 (7/20 iz igre, 4/9 za tri), Middleton 20 (4/5 za tri), B. Lopez 18, Beasley 7, Beauchamp 5, Portis in Payne po 4;
Haliburton 27 (11/19 iz igre, 3/9 za tri), 15 podaj in 7 skokov, Turner 26 in 10 skokov, Toppin 14, Jackson 11, Brown 10, McConnell in Mathurin po 9, Nembhard in Hield po 8, Nesmith 6.

LA LAKERS – New Orleans
133:89 (29:30, 38:24, 43:17, 23:18)
James 30 (9/12 iz igre, 4/4 za tri, prosti meti 8/8), 8 podaj in 5 skokov v 23 minutah, Reaves 17 (3/6 za tri), Davis 16 in 15 skokov, Prince 15 (5/8 za tri), Russell 14, Hačimura 12, Reddish 9, Christie 6, Wood in Hayes po 4, Lewis 3, Vanderbilt 2, Hood Schifino 1; Murphy 14, Williamson 13, Jones 10, Ingram, Valančiunas in McCollum po 9, Alvarado 8, Marshall 5, Hawkins in