Junak uvodnega četrtfinala, ki je v Indianapolisu pričaral takšno podobo, kot so si želeli snovalci novega pokalnega tekmovanja, ki je popestrilo prvi del rednega dela sezone v Ligi NBA. Foto: Reuters

Minuto in 33 pred koncem je Haliburton pod prekrškom zadel trojko in nato izkoristil še prosti met, Pacersi pa so dokončno pobegnili vztrajnim Keltom. Indiana je po treh četrtinah vodila za 11 točk, a se je Boston vrnil in v zadnji četrtini kar sedemkrat izenačil izid, preden se je tehtnica prevesila na stran gostiteljev.

Poraz za 51 točk jih je podžgal

Indiana blesti v novem pokalnem tekmovanju, v skupini je dobila vse štiri tekme in zdaj še na generalki za tako želeno končnico vrnila Bostonu za ponižanje z začetka sezone. Na tekmi 1. novembra je namreč Boston razbil Indiano s kar 155:104, česar so se Pacersi dobro spominjali.

"Ogromno mi pomeni, da zastopam Indiano," je dejal Tyrese Haliburton, potem ko je priznal, da v prvem polčasu sploh ni mogel dihati s polnimi pljuči: "Sploh ne vem, ali je šlo bolj za to, kar je bilo na kocki, ali za to, kar so nam naredili prejšnjič. Mislim, da je poraz z 51 točkami pustil zelo grenek priokus." V drugem polčasu je dosegel 16 od skupno 26 točk, k čemur je dodal 13 podaj in 10 skokov.

Indiano zdaj čaka pot v Las Vegas, kjer bodo v torek igrali polfinale proti zmagovalcu para New York – Milwaukee. Pri poraženih Keltih sta znova blestela Jayson Tatum (32 točk) in Jaylen Brown (30 točk), a brez Kristapsa Porzingisa jim je zmanjkalo nekaj dodatnih adutov v napadu, če že niso imeli svojega večera v obrambi.

Pelikani suvereni v Sacramentu

New Orleans je v drugem ponedeljkovem četrtfinalu v Sacramentu slavil zmagi s 127:117. Uvodni zaostanek so izničili pod vodstvom Brandona Ingrama (30 točk) in v drugem polčasu Pelikani niso več izpustili vodstva iz rok. V zadnjih dveh tednih je New Orleans tako kar trikrat premagal Sacramento, ki se je po zaostanku s 15 točkami v končnici še približal na 6 točk, to pa je bilo vse, kar je videla razprodana in bučna dvorana v glavnem mestu Kalifornije.

V polfinalu Las Vegasa bo New Orleans zaigral z boljšim iz para Phoenix – LA Lakers.

POKALNO TEKMOVANJE, četrtfinale

Vzhod:

INDIANA (2) - Boston (3)
122:112 (22:24, 26:31, 37:23, 37:34)
Haliburton 26 (10/18 iz igre, 5/11 za tri), 13 podaj in 10 skokov, Hield 21 (4/6 za tri), Turner 17 in 10 skokov, Mathurin 16 (4/7 za tri), Nesmith 14, B. Brown 13, Toppin 12, McConnell 2, Nemhard 1; Tatum 32 (13/26 iz igre) in 12 skokov, J. Brown 30 (14/30 iz igre, 2/7 za tri) in 9 skokov, White 18 in 8 podaj, Hauser 15 (5/7 za tri), Holiday 9, Kornet 6, Horford 2.

Sreda ob 1.30:
MILWAUKEE (1) - NEW YORK (4)

Zahod:

Sacramento (2) - NEW ORLEANS (3)
117:127 (36:35, 25:34, 30:31, 26:27)
Fox 30 (10/25 iz igre, 1/7 za tri), Sabonis 26 (8/12 iz igre, prosti meti 10/10), 13 skokov in 10 podaj, Monk 21 (5/9 za tri), Murray 14 (4/8 za tri), Huerter 12, Lyles in Ellis po 5, Barnes 4; Ingram 30 (10/20 iz igre, 3/6 za tri) in 8 skokov, Jones 23 (3/5 za tri), Valančiunas 18 in 11 skokov, McCollum 17 (3/5 za tri), Murphy 16, Williamson 10, Alvarado 9, Marshall 4.

Sreda ob 4.00:
LA LAKERS (1) - PHOENIX (4)

Polfinalni tekmi bosta odigrani 7. decembra v Las Vegasu, isto prizorišče bo dva dni pozneje gostilo tudi finale.