Lautaro Martinez je z 19 zadetki najboljši strelec italijanskega prvenstva, Dušan Vlahović je drugi z 12 goli. Foto: Reuters

Argentinec je zadel z glavo po podaji iz kota. V 76. minuti so imeli Firenčani priložnost za izenačenje, a je slab strel rezervista Nicolasa Gonzaleza z 11-metrovke vratar Interja Yann Sommer ubranil. Sodnik je na belo piko pokazal po prekršku Švicarja nad M'Balo Nzolo.

Črno-modri niso mogli računati na pomoč kaznovanih Hakana Calhanogluja in Nicola Barelle. Fiorentina je v letu 2024 še brez zmage, dvakrat je izgubila in enkrat remizirala.

Dušan Vlahović je v odlični formi. Foto: Reuters

Juve z igralcem manj do točke

Juventus ima z odigrano tekmo več točko manj kot Inter, s katerim se bo v nedeljo ob 20.45 pomeril na derbiju v Milanu. V soboto je stara dama doma le remizirala proti predzadnjemu Empoliju (1:1), potem ko je vse od 18. minute igrala z nogometašem manj. Rdeči karton je prejel Arkadiusz Milik zaradi prekrška nad Albertom Cerrijem.

V 50. minuti je za vodstvo gostiteljev po podaji iz kota iz bližine zadel Dušan Vlahović (Srb se je med strelce vpisal šestič na zadnjih štirih ligaških tekmah), 20 minut pozneje pa je z nizkim strelom od daleč izenačil vezist Tommaso Baldanzi.

Olivier Giroud je bil med osmoljenci tekme na San Siru. Foto: Reuters

Milan zapravil dve 11-metrovki

Tretjeuvrščeni Milan ima že osem točk zaostanka za mestnimi tekmeci, tudi rdeče-črni so se v tem krogu veselili le ene osvojene točke. Na San Siru so se z Bologno razšli z 2:2, zastreljali pa so dve 11-metrovki.

Vratar gostov Lukasz Skorupski je v 42. minuti ubranil strel Olivierju Giroudu, Lucas Hernandez pa je v 74. minuti streljal v vratnico.

Za remi Bologne je v 92. minuti z bele pike poskrbel Riccardo Orsolini, potem ko je 20-letni branilec Filippo Terracciano v kazenskem prostoru povlekel za majico Victorja Kristiansena.

22. krog:

CAGLIARI – TORINO 1:2 (0:2)
Viola 77.; Zapata 23., Ricci 45.+3

ATALANTA – UDINESE 2:0 (2:0)
Mirančuk 33., Scamacca 45.+1
Lovrić je igral do 80. minute, Bijol (oba Udinese) je poškodovan.

JUVENTUS – EMPOLI 1:1 (0:0)
Vlahović 50.; Baldanzi 70.
RK: Milik 18./Juventus

MILAN – BOLOGNA 2:2 (1:1)
Loftus-Cheek 45., 83.; Zirkzee 29., Orsolini 92./11-m
Skorupski (Bologna) je v 42. minuti ubranil 11-metrovko Giroudu, Hernandez (Milan) pa je v 74. minuti z 11-m streljal v vratnico.

GENOA – LECCE 2:1 (0:1)