138:94 je bil končni izid obračuna Philadelphia – LA Lakers. Zgodovinski polom Jezernikov in najhujši poraz legendarnega košarkarja, ki je ravno v Filadelfiji premaknil nov mejnik v zgodovini Lige NBA.

Vključno s končnicami je LeBron James v 21 letih igranja v Nacionalni košarkarski ligi zdaj odigral 66.319 minut, s čimer je presegel dosedanji absolutni rekord ikone Lakersov Kareema Abdula-Jabbarja (66.297 minut). "To mi ne pomeni kaj dosti," o novem rekordu ni želel razpredati LeBron James, saj je ravnokar doživel najhujši poraz v karieri.

Kralj govoril le zase: Ni mi všeč

30 odigranih minut proti Philadelphii se je 38-letniku najbrž vleklo bolj kot večina. Ko so Sixersi pobegnili za 30 točk, je dokončno na klopi obsedel tudi kralj James. Gostitelji so nato dokončali ekshibicijski večer trojk, ki so jih zadeli kar 22 v 46 metih (48 %). Za primerjavo: Lakersi le 7/25 (25 %). Za klubskim rekordom je Philadelphia zaostala le za eno trojko.

"Ne vem, kako bi se morala odzvati ekipa," je na vprašanje, kakšen bi moral biti odziv Lakersov, odvrnil James in jasno dodal: "Govorim lahko samo zase ... Ni mi všeč." Vseeno je na podvprašanje, kaj se mora spremeniti pri Kalifornijcih, da ne bo prišlo do novega podobnega poloma, James na kratko, a jasno odgovoril: "Veliko."

Trojni dvojček MVP-ja

Philadelphio je odlično vodil lanski MVP Joel Embiid, ki je večer sklenil s trojnim dvojčkom za 30 točk, 11 skokov in 11 podaj, prvi strelec večera je bil sicer Tyrese Maxey z 31 točkami in 8 podajami. 76ersi so dobili uvodno četrtino z 32:19 in se nato niso več ozirali na nasprotnika, ki so ga potolkli do konca za najvišjo zmago v medsebojni klubski zgodovini.

"Poskušamo igrati zmagovalno košarko," je po tekmi dejal 29-letni Embiid: "Ko so moji soigralci popolnoma odprti, jim želim zagotoviti lahke mete in s tem tudi sebi olajšam igro. Zabavamo se na parketu, ko si podajamo žogo. Ta ves čas kroži. A vse se začne pri dobri obrambi."

Philadelphia je z 12. zmago (ob petih porazih) napredovala na drugo mesto Vzhodne konference, ko so LA Lakersi (10-8) zdrsnili na osmo mesto Zahoda.

Najvišji poraz LeBrona Jamesa v 21-letni karieri

Denver tudi brez Jokića do preobrata v LA-ju

Poraz je doživela tudi druga ekipa iz Los Angelesa. Clippersi so proti oslabljenemu prvaku Denverju pred zadnjo četrtino vodili za 11 točk, a kljub odsotnosti Nikola Jokića so Nuggetsi uprizorili preobrat in zmagali s 113:104. Ob odsotnosti še dveh članov začetne peterke, Jamala Murraya in Aarona Gordona, sta blestela Reggie Jackson s 35 točkami in DeAndre Jordan z 21 točkami in s 13 skoki.