Dvoboj najboljših strelcev tekme, Nikole Mirotića in Anthonyja Randolpha. Foto: EPA

To je bil 26. medsebojni evropski obračun v tem stoletju, 14. pa je bil boljši Real. Madridčani so Barci prizadejali drugi poraz v Evroligi, sami pa so vknjižili peto zmago, tretjo zapored. Dobili so še drugi medsebojni dvoboj v tej sezoni, potem ko so bili boljši v španskem superpokalu, prav tako v svojem Wizink Centru.

Gostitelji so sijajno začeli tekmo in s serijo 15:0 na krilih Facunda Campazza in Randolpha povedli 17:3. Po prvi četrtini so vodili kar za 18 (32:14), a se je v nadaljevanju ekspresno situacija obrnila. Barca je odgovorila z delnim izidom 18:0 in se približala na 37:35, razigrani Nikola Mirotić pa je poskrbel, da so Katalonci na odmor odšli celo s prednostjo (48:50). Ključno razliko je Real naredil takoj na začetku drugega dela, ko mu je uspela nova velika serija, tokrat 13:0 in vodstvo 61:50. Barca se je pred zadnjimi desetimi minutami še približala na 71:64, a je v zadnji četrtini domača zasedba brez težav tekmo mirno pripeljala do konca.

Oči so bile na dvoboju uprte v Mirotića. Črnogorec s španskim potnim listom se je pred letošnjo sezono po sedmih letih v Ligi NBA vrnil v Španijo in podpisal z Barco, s čimer je postal najbolje plačani košarkar na stari celini. Izvrstni krilni center se je pred tem kalil v mlajših selekcijah kraljevega kluba, leta 2008 pa debitiral za prvo ekipo, v kateri je nato igral še štiri sezone. V dresu Reala je bil dvakrat izbran za najboljšega mladega košarkarja Evrolige. Z 19 točkami je bil sicer prvi strelec tekme. Pri Realu je bil najboljši Randolph s 16, Američan s slovenskim potnim listom pa je ujel tudi sedem odbitih žog.