Carmelo Anthony in LeBron James sta odigrala zelo dobro tekmo, a prvi junak je tokrat bil ... Foto: Reuters
Allen Iverson
... Allen Iverson, ki je proste mete metal 7/8. Foto: Reuters
Košarkarji New Orleansa
Košarkarji New Orleansa so po zadnji akciji padli v objem Chrisa Paula. Foto: Reuters
Vince Carter
Vince Carter (New Jersey) je zaradi poškodbe gležnja tekmo opazoval s klopi. Ima morda trenerske ambicije? Foto: Reuters

Derbi ponedeljkovih tekem v Ligi NBA je Denver v svoji dvorani prepričljivo dobil s 122:100. Prvi junak je bil Allen Iverson, ki je iz igre metal zanj zelo dobrih 14/20 in s 37 točkami dosegel svoj najboljši strelski izkupiček v sezoni. Pri zmagi mu je z lepim deležom 29 točk pomagal JR Smith.

Ko je obroč širok kot ocean
"V drugem polčasu sem ujel ritem. Obroč je bil videti tako širok kot ocean," se je pesniško izrazil Iverson. Prvi strelec Clevelanda LeBron James je bil s 27 točkami tudi soliden, a je proti dobremu prijatelju Anthonyju (tudi on je z 22 točkami presegel mejo 20 točk) na osmi medsebojni tekmi izgubil še šestič.

Beno Udrih je na svoji drugi tekmi v dresu Sacramenta igral skoraj pol ure in dosegel 11 točk. Iz igre je metal le 33-odstotno, njegovi Kralji so na gostovanju pri Utahu izgubili s 117:93.

Paul v vse boljši formi
New Orleans je na gostovanju pri New Jerseyju slavil s 84:82. Za odločilno potezo je poskrbel Chris Paul, ki je s polaganjem 2,6 sekunde pred sireno postavil izid tekme. Paul je s 27 točkami tudi popravil svoj najboljši strelski izkupiček sezone. Boštjan Nachbar se je pri poražencih ustavil pri štirih točkah. Vsestranskemu Jasonu Kiddu je do trojnega dvojčka zmanjkal le en skok.

Liga NBA, tekme 12. novembra:

NEW JERSEY - NEW ORLEANS 82:84
Jefferson 32, Kidd 14, 10 podaj in 9 skokov, Krstić (9 skokov) in Wright po 12, Nachbar 4 (met iz igre 2/6) v 16 minutah; Paul 27, Chandler 14 in 12 skokov, West 13, Stojaković 12.

DENVER - CLEVELAND 122:100
Iverson 37 (met iz igre: 14/20), Smith 29, Anthony 22; James 27, Newble 17.

UTAH - SACRAMENTO 117:93
Boozer 32 in 10 skokov, Kirilenko 15, Brewer 13; Salomons 22, Martin 21, Garcia 19, Udrih 11 (met iz igre: 4/12) skok in 2 podaji v 29 minutah.