Adin Vrabac (18 točk in osem skokov) je bil najzaslužnejši za zmago Krke, ki želi v finišu Jadranske lige končati vsaj na 12. mestu, kar pomeni neposreden obstanek v Ligi ABA. Foto: Krka/Drago Perko

V zaostalem obračunu 23. kroga jadranskega tekmovanja je Krka v dvoboju proti neposrednemu konkurentu za obstanek pokazala veliko želje in borbenosti, kar kaže tudi 11 ukradenih žog in 12 napadalnih skokov proti le trem splitskim. V zadnjo četrtino sta šli ekipi skorajda poravnani (gostje so vodili 50:51), ključen pa je bil delni izid 13:0 v prvih petih minutah zadnje četrtine.

Za Split igra tudi Roko Leni Ukić, ki je bil v prvem delu sezone (do januarja) še pri Cedeviti Olimpiji. Ob koncu tretje četrtine je Ukić zadel trojko (za svojo 11. točko), imel pa je še dodatni prosti met, ki ga ni zadel. Pred odločilno četrtino so gostje vodili s 50:51. Foto: Krka/Drago Perko

V tem nizu je Krka pokazala kar nekaj lepih potez, Jure Škifić je denimo pod obročem nase navlekel dva košarkarja in podal prvemu strelcu tekme Adinu Vrabcu (18 točk), ki je z zabijanjem novomeško prednost povišal na 59:53. Nejc Barić je po protinapadu v 33. minuti povišal na 61:53.

Slabi dve minuti pred koncem je bilo že 17 točk razlike (74:57), gostje pa so lahko le precej ublažili poraz, kar je nepomembno, saj je Krka dobila tudi prvi medsebojni dvoboj (70:72).

Glavni tekmec Krke in Splita – obe ekipi imata zdaj po osem zmag in 16 porazov – v boju za neposreden obstanek je Borac (sedem zmag, 17 porazov), ki bo na Gripah gostoval v ponedeljek.