V dvorani Aleksandra Nikolića je Partizan proslavil uvrstitev v finale Lige ABA, prvo po sezoni 2012/13.

Košarkarji Partizana so si po izenačeni prvi četrtini, ki so jo črno-beli dobili za pet točk (26:21), visoko prednost priigrali v drugi četrtini, ko so največ vodili za 23 točk (53:30). Na odmor so varovanci Željka Obradovića, ki so v prvem polčasu zadeli kar deset trojk, odšli z 20 točkami prednosti (55:35). Pri Partizanu je bil v tem delu igre razpoložen Kevin Punter, ki je dosegel 21 točk.
Partizan je ohranjal visoko prednost, po košu Zacha LeDaya so znova vodili za 20 točk (74:54).

Silovito so grobarji nadaljevali tudi v zadnji četrtini, z delnim izidom 19:9 so slabe štiri minute pred koncem vodili že za 28 točk (96:68).

Zmaji pred največjim izzivom sezone
Proti komu se bo Partizan pomeril za jadransko lovoriko, bo znano jutri, ko bo na sporedu odločilna tekma med Crveno zvezdo in Cedevito Olimpijo.

Sorodna novica Cedevita Olimpija samozavestna na spopad v kotel Beograda

Pred tretjim finalom Jadranske lige zmajem nasproti stoji najboljša ekipa regije zadnjih let – Crvena zvezda. Zmagovalec obračuna bo napredoval v boj za naslov prvaka Lige ABA – Beograjčani lovijo šestega, Ljubljančani pa drugega – in vstopnico za Evroligo. Čeprav je Zvezda favorit obračuna, tudi glavni favorit za osvojitev jadranske krone in najboljša ekipe rednega dela sezone, pa se slovenski prvaki v srbsko prestolnico podajajo samozavestni. Prejšnji četrtek so sicer v Pionirju doživeli zanesljiv poraz, toda v ponedeljek so v Stožicah prikazali bistveno boljšo igro, izenačili rezultat v seriji in prvič v tej sezoni na kolena spravili rdeče-bele.