Cedevita Olimpija je v Ligi ABA znova zaigrala po treh tednih in na peti tekmi četrtič zmagala. Foto: www.alesfevzer.com

Zmaji so se v Stožicah z borbenimi gosti mučili do konca prvega polčasa. V sami končnici prvega dela so prvič povedli z več kot štirimi točkami razlike in na odmor odšli s +10. Srbi so le na uvodu zaostanek znižali na enomestno številko, nato pa je naskok Olimpije naraščal iz minute v minuto.

Za potezo tekme in sedmega kroga je poskrbel najstnik Dan Duščak, ki je ob koncu četrtine vrgel žogo izpod svojega obroča. Sirena je označila konec četrtine, žoga pa je "brez kosti" zadela koš na drugi strani parketa. To so bile tudi edine točke 18-letnika v 11 minutah, kolikor je preživel na igrišču.

V zadnji četrtini je razlika narasla celo na 23 točk, a so v zaključku nepopustljivi gostje močno ublažili poraz.

Tako kot na zadnjih dveh tekmah proti Bursasporju je bil tudi tokrat najučinkovitejši Jaka Blažič s 23 točkami. Mejo desetih točk sta presegla še Kendrick Perry in Jarrod Jones.

Krka za točko klonila v Beogradu
V Beogradu je v Hali sportova Ranka Žeravice novomeško vrsto znova vodil pomočnik Dalibor Damjanović, saj je Vladimir Anzulović še vedno v karanteni. Novi koronavirus je posegel tudi v zasedbo Mege, ki je nastopila brez najboljšega strelca in najučinkovitejšega posameznika Lige ABA Filipa Petruševa. Je pa zato odlično odigral Marko Simonović, črnogorski center, ki je po učinku drugi najboljši igralec jadranskega tekmovanja tik za soigralcem. Prispeval je 17 točk. Pri Krki je bil s 16 najboljši Rok Stipčević.

Mega, ki se je lani krčevito borila za obstanek, je letos precej bolje začela sezono. Po osmih letih je moštvo zapustil trener Dejan Milojević, namesto njega pa zdaj ekipo vodi Vlada Jovanović, ki je leta 2011 v Stožicah osvojil Ligo ABA s Partizanom. Njegovi varovanci so vknjižili peto zmago in so tik pod vrhom lestvice. Foto: Mega Soccerbet/Ivica Veselinov

Srečanje so precej bolje začeli domači košarkarji. Pod obročem so Krki povzročali veliko težav. V drugi četrtini so si priigrali dvomestno prednost, najvišja razlika pa je znašala 14 točk. A takoj zatem je sledila novomeška serija. Gostje so polčas sklenili z delnim izidom 11:2, 7:0 so naredili v zadnjih 65 sekundah in na odmora odšli z zaostankom za pet. V enakem ritmu so nadaljevali v drugem delu in hitro izenačili, Vasilije Vučetić, ki je v tretji četrtini dal devet točk, pa je s trojko v 25. minuti popeljal Krko, ki je bila v teh trenutkih enakovrednejša v skoku, do prve prednosti po uvodni minuti tekme. Novomeščani so največ vodili za šest.

Tolikšno prednost so imeli še dobrih osem minut pred koncem. Mega je zatem povedla, a večje razlike ni naredila. 70:68 so gostitelji vodili ob vstopu v zadnji dve minuti. Nato je Adin Vrabac zgrešil izza črte, neuspešen je bil za tri še Luka Lapornik, pol minute pred koncem pa je bil v raketi nenatančen Nejc Barič. Toda napade je zapravljala tudi Mega. Scoochieju Smithu se je nato roka enkrat zatresla na prostih metih, Stipčević pa je bil na drugi strani obakrat uspešen. Deset sekund je še ostalo, a Novomeščanom ni uspelo narediti osebne napake in pri izidu 71:70 se je igralni čas iztekel.

Koper Primorska je v soboto gostovala v Baru, kjer je bil Mornar boljši s 87:66.