Luka Lapornik je bil s 23 točkami prvo ime srečanja v Stožicah. Foto: Aleš Fevžer
Nebojša Joksimović je bil s 17 točkami najučinkovitejši zmaj. Foto: Aleš Fevžer
Krka
Z izjemo meta za tri je bila Krka od Olimpije boljša v vseh drugih statističnih pokazateljih (met za dve, prosti meti, skoki). Foto: Aleš Fevžer
Krka zmagala četrtič zapored

Krka je dobro odprla tekmo v Stožicah in na krilih razpoloženega Smiljana Pavića, ki je dosegel sedem točk, povedla z 9:7. Krkaši so v nadaljevanju četrtine uspešno branili minimalno prednost. Ko je že kazalo, da bodo vodstvo obdržali do prvega odmora, je zablestel Paolo Marinelli, ki je s sedmimi zaporednimi točkami v minuti in pol zrežiral preobrat (26:25).

Lapornik nerešljiva uganka za Olimpijo
Dolenjci so v drugi četrtini povsem zasenčili domače. Ti so po 28:27 "mrknili". Zapravljeni napadi so se vrstili, medtem ko se je Krka "razletela" po igrišču. Še posebej se je izkazal Luka Lapornik, ki je bil s 16 točkami (met iz igre 5/5) najzaslužnejši za vodstvo s +20 (55:35) v 19. minuti.

Zmaji z delnim izidom 20:2 prišli le na -1
Olimpija je po odmoru zaigrala bistveno bolje. Mnogo agresivneje v obrambi in bolj zbrano v napadu. Prednost gostov se je začela topiti. Luka Rupnik je s trojko znižal na 57:59, malo pozneje pa je imel Dino Murić še priložnost za izenačenje, a je zadel le en prosti met. Krka se je ob koncu tretje četrtine zbrala in s trojko Lapornika ušla na +8 (66:58).

Hukić in Booker odbila pritisk domačih
V zadnji četrtini je Olimpija neuspešno lovila goste. Najbližje so prišli minuto in pol pred koncem, ko je Nebojša Joksimović s trojko znižal na 71:73. A je nato Jasmin Hukić zadel štiri proste mete, Chris Booker pa dva, tako da je zmaga odšla na Dolenjsko.

Krka bo v soboto v zaostali tekmi gostovala pri Hopsih, Olimpija pa 16. aprila pri Rogaški.

Aleš Pipan, trener Uniona Olimpije: "Drugi polčas je bil popolnoma drugačna slika kot prvi. Moji igralci so pokazali, da se znajo boriti in igrati košarko. Na žalost smo v drugi četrtini igrali izredno slabo in to nas je na koncu pokopalo. V prvem polčasu smo igrali neangažirano v obrambi, brez pomaganja, brez komunikacije in to nas je danes stalo zmage."

Aleksandar Džikić, trener Krke: "Dosegli smo pomembno zmago v lovu na uvrstitev v Ligo ABA. To je naš prvi cilj. Ko ga bomo uresničili, bomo razmišljali naprej. Na tekmi smo slabše odigrali le v tretji četrtini, a to je posledica tega, da nismo v postavi, v kateri po navadi igramo. Vseeno smo na koncu zmagali precej prepričljivo."