Žan Mark Šiško je odlično vodil igro Primorske, ki je letos na 18 tekmah klonila le dvakrat. Foto: Sixt Primorska/Žiga Mikeli
V naslednjem krogu ABA 2 se bo Primorska pomerila z Rogaško, ki je Koprčane letos že premagala. Foto: Sixt Primorska/Žiga Mikeli

V Bonifiki se je zbralo več kot 2.000 gledalcev. Beograjčani so v prvem polčasu večinoma vodili, na začetku devete minute že za sedem, na odmor pa so odšli s prednostjo točke, potem ko je ob izteku prvega dela trojko zadel Žan Mark Šiško, ki je v prvih 20 minutah dal kar 17 točk. V tretji četrtini – natančneje med 26. in 27. minuto – so tigri naredili delni izid 8:0 in povedli za 13. Gostje se niso več vrnili v igro.

Šiško je bil prvi strelec tekme z 21 točkami, v statistiko pa je vpisal še sedem podaj. Marko Jagodić Kuridža je dodal 14 točk, po 11 pa sta jih dodala Lance Harris in Marjan Čakarun, ki je zbral tudi deset skokov.

Zmaga Heliosa, poraz Rogaške
Helios je na domačem parketu premagal drugouvrščeno ekipo lige, Spars iz Sarajeva (76:69). Domžalčani so na krilih Đoka Šakića, ki je dosegel kar 11 točk v uvodni četrtini, po prvih desetih minutah vodili z 29:16. Še pred koncem polčasa so gostje izenačili, a je prvi del s petimi zaporednimi točkami zaključil domači kapetan Jure Močnik. V drugem polčasu se je razigral Blaž Mahkovic, ki je bil s Šakićem na koncu z 20 točkami najboljši strelec tekme. V tretji četrtini je Helios povedel za 15. Sarajevčani so sicer znižali razliko, a bližje kot na -5 jim ni uspelo priti.

Rogaška je gostovala v Čačku, kjer je morala priznati premoč Borcu (89:84). Po prvi polovici srečanja so gostitelji vodili za 15. Pri Rogaški, ki je zadnjo četrtino dobila za deset, sta po 22 točk dosegla Žan Kosić in Miha Vašl.