Anže Kopitar že pet tekem ostaja pri 39 točkah (za 14 golov in 25 podaj), njegovi Kralji pa so na polovici sezone pristali na "wild card" mestih Zahodne konference. Foto: Reuters

V uvodni tretjini je bilo razmerje strelov kar 18:6, a je ostalo 0:0. Sredi druge tretjine so gostje povedli z 2:0 po zadetkih Fabiana Zetterlunda in Williama Eklunda. Trevor Moore je znižal, ob začetku zadnje tretjine pa je izenačil Quinton Byfield. San Jose je še enkrat povedel prek Justina Baileyja, tekmo je dve minuti pred koncem v podaljške popeljal Drew Doughty.

V podaljšku ni bilo odločitve, v izvajanju kazenskih strelov pa sta bila za Morske pse natančna Logan Couture in Zetterlund. Dva strela je ubranil gostujoči vratar Kaapo Kahkonen, ki je blestel tudi med dvobojem s 43 obrambami. Za gostitelje je David Rittich zbral 24 obramb.

Kriza Kraljev se z domačim porazom proti zadnji ekipi Lige NHL samo še nadaljuje in poglablja. Pred božičem so bili v lovu na vrh Pacifika, nekaj časa so bili po odstotku točk virtualno celo v vodstvu, a zdaj so izpadli iz prvih treh mest skupine, kar prinaša avtomatsko mesto v končnici.

"Začelo se je zelo ohlapno, tekma se je odvijala v obe smeri, nato pa smo približno v deseti minuti prevzeli pobudo, začeli utrjevati igro. Nato je sledilo nekaj napak in kar naenkrat smo izgubljali z 0:2. Trenutno bi morali biti sposobni zmagati na tekmi, na kateri dosežemo tri gole, a nam to danes ni uspelo. Zadnja dva gola bi lahko z lahkoto preprečili," je tekmo opisal glavni trener Kingsov Todd McLellan, ki ni mogel biti zadovoljen zgolj s tolažilno točko.

San Jose se z 28 točkami s Chicagom in Anaheimom bori za pobeg z zadnjega mesta 32-članske Lige NHL. Tokrat je finski vratar Kaapo Kahkonen poskrbel za sladko zmago na kalifornijskem obračunu v Los Angelesu. Foto: Reuters

Kopitar v krizi pred tekmo, posvečeno njemu

Anže Kopitar pooseblja trenutno krizo – kapetan je ostal brez točke na peti zaporedni tekmi, že 12 tekem pa se ni vpisal med strelce. Ob tem je znova igral veliko časa, zaradi podaljška je na koncu zbral kar 23:27 igre v 24 izmenah, v tem času je sprožil dva strela v okvir vrat, en strel so mu blokirali. Sočasno je podelil en nalet, izgubil en pak, medtem ko je sam dva ukradel, pri sodniških metih pa je bil 56-odstoten (10/18).

Kralji bodo naslednjo tekmo igrali v četrtek ob 4.30 po slovenskem času, ko bodo doma gostili Buffalo. Pred tekmo se bodo s posebno slovesnostjo in priznanjem poklonili kapetanu Kopitarju, ki je v tej sezoni postavil več novih rekordov ekipe iz Los Angelesa in tudi osebnih mejnikov.