Doughty in Kopitar nista mogla ukrotiti MacKinnona, ki je že na 25. zaporedni domači tekmi prispeval vsaj točko. Obenem je prvi center Colorada z golom in podajo podaljšal običajni točkovni niz na 13 tekem (12 golov in 16 podaj). Foto: Reuters

V dobrem mesecu so Kralji z vrha lestvic potonili na rob območja končnice. A ob najslabši formi v celotni Ligi NHL po kriteriju izkupička zadnjih desetih tekem hokejska zasedba iz Los Angelesa ne deluje, da lahko zaustavi popoln potop in razpad sistema.

V Denverju je Logan O'Connor zadel dvakrat v prve četrt ure, pred iztekom uvodne tretjine pa je gol zabil še Nathan MacKinnon, ki je tako že na 25. zaporedni domači tekmi prispeval vsaj točko. Prvi center Colorada je s tem izenačil dosežek legendarnega branilca Bostona Bobbyja Orra iz sezone 1974/75. Rekord Lige NHL v tej kategoriji drži kdo drug kot Wayne Gretzky, ki je v sezoni 1988/89 prispeval točko kar na 40 zaporednih tekmah Los Angelesa.

Fiala za žarek upanja, ki pa je hitro ugasnil

Po treh prejetih golih iz 12 strelov je moral Cam Talbot prepustiti mesto v vratih Davidu Rittichu. Kratkotrajno upanje je z golom ob igralcu več vlil Kevin Fiala v 27. minuti, a že čez pet minut je Josh Manson razblinil vse dvome. Piko na i za 5:1 je ob številčni premoči v zadnji tretjini postavil zvezdniški branilec Avalancha Cale Makar, pri čemer je plošček nesrečno v lastno mrežo preusmeril Drew Doughty. Colorado je z zmago prevzel vodstvo v Centralni skupini pred Winnipegom.

Anže Kopitar je tekmo končal brez točke, a s +/- 0, enim strelom v okvir vrat, naletom, tremi izgubljenimi paki in enim ukradenim ter 93-odstotno uspešnostjo pri sodniških metih (14/15) v 24 izmenah za 19:04 igre.

Kopitar je izgubil zgolj en sodniški met, z njim na ledu pa LAK ni prejel gola, a ga tudi ni dosegel ob razmerju 5 na 5, kar je tudi največja težava Kingsov. Foto: Reuters

Kdaj in kako bo ukrepalo vodstvo kluba?

Kopitarjevi Kralji imajo za seboj obupen teden, ko so doma izgubili z zadnjim San Josejem, sledil je še neuspeh z Buffalom, ob porazni formi pa realno ni bilo pričakovati uspeha v Denverju. Pritisk narašča, tako pri igralcih kot trenerju Toddu McLellanu, zlasti pa pri vodstvu kluba, da ukrepa in s šokterapijo prebudi slačilnico ter ekipo.

Sledita tekmi s prvima zasledovalcema

Los Angeles zdaj čakata soočenji s prvima zasledovalcema na lestvici. Na nedeljski matineji ob 20.00 po slovenskem času Kralji gostujejo pri St. Louisu, ki je le točko za njimi, a že zunaj območja končnice. V noči s srede na četrtek sledi obisk Nashvilla, ki je točkovno poravnan s Kalifornijci. Zatem pride na vrsto 10-dnevni predah zaradi All Star tekme. V Torontu bo barve Kraljev zastopal vratar Talbot, ki pa je izgubil zadnjih 10 tekem, na katerih je začel v vratih Los Angelesa.