Rogaškoslatinčani so v tej sezoni premagali obe vodilni ekipi. Uspešni so bili v Domžalah, zdaj pa so na domačem terenu na kolena spravili še Krko, ki je na zadnjih petih tekmah v vseh tekmovanjih klonila že četrtič. Tekmo 10. kroga je odigrala vnaprej že novembra in jo tudi dobila v Šentjurju, pri njegovem lokalnem tekmecu pa je bila nemočna.

Patrik Tabak je poskrbel, da je domači vrsti uspelo ubraniti zaključni nalet gostov. Dve minuti pred koncem je zadel trojko za +8, minuto pozneje pa je bil uspešen v prodoru, potem ko je Miha Škedelj, ki je bil z 18 točkami prvi novomeški strelec, svojo ekipo z dvema trojkama približal na 82:80. Tabak je srečanje končal s 15 točkami in desetimi skoki.

Dvojni dvojček je vpisal tudi Njegoš Sikiraš, ki je statistiko napolnil s 17 točkami in desetimi skoki. Nekdanji veliki up košarke Bosne in Hercegovine, ki je bil ob kadetskem evropskem naslovu te reprezentance leta 2015 ob Džananu Musi drugi najboljši igralec, je bil statistično prvo ime srečanja.

Tretja zaporedna zmaga Heliosa

Domžalčani so zmagali tretjič v nizu, prekinili pa so serijo treh zmag Polzeljanov. Varovanci trenerja Damjana Novakovića so vprašanje o zmagovalcu rešili v tretji četrtini, ki so jo po zaostanku ob polčasu dobili s 27:10. Prednost desetih točk so nato brez večjih težav zadržali do konca. Rok Nemanič, ki je zadel pet trojk, je bil s 17 točkami prvi domači strelec. Cooper Robb je bil z 18 točkami najboljši pri Hopsih.