Nace Langus je bil najboljši igralec tekme na Bledu.

Varovanci Mitje ŠivicA so edini zadetek v prvi tretjini dosegli v 6. minuti, ko je bil ob prednosti igralca več uspešen Maj Crnkić.

Že v 20. sekundi 2. tretjine je na 0:2 povišal Nace Langus. Po pol igre je zadel Anže Žeželj, le minuto zatem pa ob "power playu" še enkrat Langus. Tian Hebar je po hitrem protinapadu zadel celo z igralcem manj.

Napadalec Olimpije Tian Hebar je zadel, ko so imeli risi igralca manj na ledu.

V zadnji tretjini sta gladko zmago potrdila Mark Sever in Hebar. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 50:19.

Šivic: Nagrajeni smo bili za zrelo igro
"Prva kljukica je narejena. Zelo sem zadovoljen. Odgovorni smo bili v igri s ploščkom in nismo iskali nepotrebnih potez. Na koncu smo bili nagrajeni za zrelo igro. Dosegli smo sedem zadetkov, lahko pa bi jih še precej več. Ob prednosti igralca več smo šli proti vratom in to me veseli. Za prvo je bilo super," je poudaril selektor Šivic.

V torek obračun s Poljsko, ki je uvodni dan izgubila proti Ukrajini
Naslednja tekma mlade rise čaka v torek ob 19.30 s Poljsko. Do konca SP-ja bodo nato igrali še z Estonijo v četrtek, z Italijo v petek ter v nedeljo še z Ukrajino.

Svetovno prvenstvo na Bledu bo potekalo do nedelje. Najboljša reprezentanca si bo zagotovila nastop na SP-ju druge kakovostne ravni za naslednje leto.