S 15. zmago so si Novomeščani dva kroga pred koncem že zagotovili prvo mesto po prvem delu prvenstva. Laščani bodo konec februarja prvenstvo nadaljevali v skupini za obstanek.

Trener Krke Vladimir Anzulović je priložnost ponudil vsem 12 igralcem in vsi so se vpisali med strelce. Največ točk je dosegel Jan Rebec, ki je v dvajsetih minutah na parketu zbral prav toliko točk (trojke 5/8). Pri domačih je Logan Routt v statistiko vpisal 25 točk, od tega 19 v prvem polčasu.

Na drugi tekmi 17. kroga je Rogaška s 101:71 porazila Hopse. Gostitelji so si z 11. zmago tudi teoretično zagotovili mesto med prvimi petimi ekipami, ki bodo 1. SKL nadaljevale v skupini za prvaka. Tako ostaja le še eno prosto mesto v tej skupini, za katero se bojujeta Šentjur in Terme Olimia.

Šenčur na zadnjih 11 tekmah izgubil le enkrat

Odigran je bil tudi zadnji dvoboj 16. kroga, na katerem je GGD Šenčur premagal Helios Sunse s 70:64 in slavil desetič na zadnjih 11 tekmah. Ekipi sta igrali bolj za prestiž, Šenčur pa je postal edina ekipa, ki je Domžalčane v tej sezoni ugnala dvakrat.

Gostom se je poznala odsotnost nekaterih igralcev (manjkal je tudi prvi organizator igre Daniel Vujasinović), predvsem pa pomanjkanje treningov po enotedenskem nastopanju v Ligi Aba 2. Najboljši strelec DP-ja Dino Murić je zbral 16 točk, 12 skokov in pet ukradenih žog.