Kingsley Coman je Manchester Unitedu prizadejal že 12. poraz na 24 tekmah v tej sezoni v vseh tekmovanjih. V soboto je v Premier ligi doma z 0:3 izgubil proti Bournemouthu, na lestvici je s sedmimi porazi šesti. Foto: Reuters

Tudi če bi rdeči vragi na Old Traffordu premagali Bavarce, ki so si že prej zagotovili prvo mesto, to ne bi bilo dovolj za uspeh Angležev, saj bi morala Köbenhavn in Galatasaray remizirati. To se ni zgodilo, danski prvak je bil namreč od turškega na stadionu Parken prav tako boljši z 1:0. Edini zadetek je dosegel Lukas Lerager v 58. minuti.

Tedaj so v Manchestru že vedeli, da bo naloga težko izpolnjena, dokončno pa je njihove upe pokopal gol Kingsleyja Comana za Bayern v 70. minuti iz bližine po podaji Harryja Kana.

Odziv Bruna Fernandesa po zapravljeni priložnosti. Foto: Reuters

Z le eno zmago in štirimi osvojenimi točkami so končali na zadnjem mestu v skupini (točko za Galatasarayem) in posledično ostali tudi brez Evropske lige. To se jim je zgodilo zgolj še v sezoni 2005/06. Pred tremi leti so prav tako obstali v skupinskem delu, a tedaj zasedli tretje mesto.

Gosititelji so sprožili le en strel v okvir vrat (Bayern tri), pripravili pa so si nekaj priložnosti. Dve je imel na začetku drugega polčasa kapetan Bruno Fernandes. Prvič je streljal čez prečko, drugič za malo mimo vratnice. Zaradi poškodbe dimelj je moral že v 40. minuti z zelenice branilec Harry Maguire.

V uvodnem krogu 20. septembra v Münchnu je bilo na dvoboju nekdanjih evropskih prvakov 4:3 za Bayern.

Victor Osimhen, ki je bil v ponedeljek razglašen za najboljšega afriškega nogometaša leta, je dosegel svoj prvi zadetek v letošnji Ligi prvakov, potem ko je obe tekmi proti Unionu Berlinu izpustil zaradi poškodbe. Foto: Reuters

Napoli hitro razrešil dvome

V skupini C je Napoli potrdil drugo mesto z zmago z 2:0 nad tretjeuvrščeno Brago. Portugalci bi morali za preboj iz skupine v Neaplju zmagati z dvema zadetkoma prednosti, a je bil njihov odpor hitro strt, saj so italijanski prvaki povedli z avtogolom gostov v 9. minuti (od Serdarja Saatcija se je žoga v mrežo odbila po predložku Mattea Politana), spretni Victor Osimhen pa je končni izid postavil v 33. minuti po predložku Natana.

Neapeljčani so tako prekinili niz treh zaporednih porazov proti Realu (4:2), Interju (0:3) in Juventusu (1:0).

Na drugi tekmi skupine so se Madridčani z zadetkom rezervista Danija Ceballosa v 89. minuti dokopali do šeste zmage, na olimpijskem stadionu v Berlinu so bili od Uniona boljši z 2:3.

Prva dva gola za goste je sredi drugega polčasa z glavo prispeval Joselu, ki je v prvem delu, prav tako z glavo, stresel tudi prečko. Frederik Ronnow je v 45. minuti pri izidu 0:0 ubranil 11-metrovko Luki Modriću, tik pred odmorom pa so domači povedli. Če bi zmagali, bi prehiteli Brago na tretjem mestu.

Angelo Fulgini (desno) je v sodnikovem podaljšku potrdil, da Lens končuje Ligo prvakov na tretjem mestu pred Sevillo. Foto: Reuters

Zmaga Lensa v 96. minuti

V skupini B sta si že pred zadnjim krogom prezimitev v Ligi prvakov zagotovila Arsenal in PSV Eindhoven, ki sta se na Nizozemskem tokrat razšla z 1:1. Tretje mesto in nadaljevanje sezone v Evropski ligi pa je potrdil Lens. Francozi so z golom Angela Fulginija v 96. minuti doma z 2:1 premagali Sevillo in ji onemogočili branjenje lovorike, ki jo je maja osvojila v Budimpešti z zmago po 11-metrovkah nad Romo.

Andaluzijci bi morali za uvrstitev v 1/16 finala Evropske lige na severu Francije zmagati, a jim to ni uspelo. V drugorazrednem evropskem tekmovanju so sicer pokal osvojili že sedemkrat (vse od leta 2006), kar je rekord.

Arthur Cabral je minuto po prihodu v igro osrečil nogometaše in navijače Benfice. Foto: Reuters

Real Sociedad ostal pred Interjem, Cabral utišal Salzburg

V skupini D je z remijem brez zadetkov v Milanu pri Interju prvo mesto zadržal Real Sociedad. Črno-modri so z enakim številom točk (12) zaradi slabše razlike v zadetkih zasedli drugo mesto.

Na tretjem mestu je Benfica z zmago z 1:3 v deževnem Salzburgu po zaslugi večjega števila doseženih golov na vseh tekmah prehitela avstrijskega prvaka. Prezimitev v Evropi ji je zagotovil zadetek rezervista Arthurja Cabrala v 92. minuti. Brazilec je prišel na igrišče le minuto prej. Salzburg je brez evropske pomladi nazadnje ostal pred sedmimi leti.

Na stadionu Giuseppeja Meazze so gledalci spremljali slab prvi polčas, v drugem je imel po vstopu najboljšega strelca Serie A Lautara Martineza več priložnosti Inter, a Argentinec ni uspel zatresti mreže. Varovanci Simoneja Inzaghija, finalisti v pretekli sezoni, so se tretjič zapored uvrstili v osmino finala, kjer pa tako kot lani in predlani ne bodo nosilci. Žreb bo v ponedeljek.