Victor Boniface je poskrbel, da Leverkusen ostaja neporažen. Foto: EPA

Dortmundčani so v zadnjem tednu prikazali zelo dobre predstave. Najprej so premagali Borussio iz Mönchengladbacha s 4:2, potem ko so zaostajali z 0:2. V torek so se veselili velike zmage nad Milanom na San Siru (1:3) in si zagotovili napredovanje v osmino finala Lige prvakov.

Leverkusen igra najboljšo sezono v zgodovini kluba. V Evropski ligi in nemškem pokalu je dobil vse tekme, v Bundesligi pa je do današnjega večera oddal dve točki le na Allianz Areni v Münchnu (2:2).

Črno-rumeni so v 5. minuti lepo kombinirali. Žoga je hitro krožila, Niclas Füllkrug pa jo je v kazenskem prostoru sijajno podaljšal do Juliana Ryersona. 26-letni Norvežan jo je z levico potisnil v mrežo.

Julian Ryerson je izkoristil prvo priložnost na tekmi. Foto: EPA

Leverkusen je imel v nadaljevanju veliko premoč. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Florian Wirtz z močnim strelom poslal žogo od prečke v mrežo. Veselje je bilo prehitro, saj je videosodnik odkril prepovedan položaj. Victor Bonface je bil nekaj centimetrov prehiter, ko je sodeloval pri akciji.

Tudi v drugem polčasu so se Dortmundčani večinoma le branili. Zdržali so do 79. minute, ko je Patrik Schick zaposlil Bonifaca. Odlični nigerijski napadalec je le še podstavil desno nogo za 1:1. Zadnjo priložnost so imeli Dortmundčani, a je Füllkrug v 95. minuti z glavo streljal prek vrat.

Leipzig se je mučil proti novincu v ligi Heidenheimu
Nogometaši Leipziga so premagali Heidenheim z 2:1. Priložnost za igro je v 77. minuti dobil Benjamin Šeško, ki pa se ni vpisal med strelce. Kevin Kampl je obsedel na klopi za rezervne igralce. Čeprav so rdeči biki ves čas prevladovali, si priigrali ogromno strelov, so do zadnjih minut trepetali za poln izkupiček.

Na koncu sta bila zadetka v prvem polčasu dovolj. Pod prvega se je po uspešno izvedeni enajstmetrovki podpisal Lois Openda po pol ure igre. Četrt ure kasneje je vodstvo povišal Yussuf Poulsen. Še pred odmorom je Heidenheim znižal in vnesel nekaj nemira v vrste saške ekipe, potem ko je zadel Benedikt Gimber.

Šeško je za razliko od zadnjega kroga nemškega prvenstva tokrat dobil priložnost, a se v zadnjih 13 minutah ter sodniškem dodatku ni vpisal med strelce.

Nova zmaga Stuttgarta
Stuttgart je obdržal stik z vrhom, potem ko je z 2:0 premagal Werder iz Bremna. Deniz Undav je spretno potisnil žogo v mrežo v 17. minuti. Serhou Guirassy je bil v 75. minuti natančen z bele točke. Na enajsti tekmi je dosegel že 16. zadetek.

Sneg preložil tekmo v Münchnu
Tekma med Bayernom in Unionom je bila preložena zaradi močnega sneženja v Münchnu. Srečanje na Allianz Areni bodo odigrali konec januarja.