Lenzerheide je pri Lovru Planku od danes zapisan še lepše. Spomnimo, lani je na tem prizorišču osvojil bronasto medaljo evropskega prvenstva, tudi na mladinskem SP-ju je bil v Lenzerheideju bronast. Foto: EPA

22-letni Kamničan je bil po prvem streljanju na 16. mestu, po drugem je napredoval na osmo in bil nato za trenutek tudi na sedmem. Do konca je ohranjal visok ritem in se prvič v karieri (na tej ravni tekmovanja) prebil med najboljšo deseterico!

Še en lep spomin Lovra Planka na Lenzerheide

"Res sem lahko zadovoljen s to tekmo. Še en lep spomin bo ostal na Lenzerheide. Danes sem imel rakete na nogah in tudi na strelišču oddelal stoodstotno. Končno sem tam, kamor mislim, da sodim," je bil vesel Planko, ki utegne v nedeljo prvič v karieri nastopiti na tekmi s skupinskim startom najboljših tridesetih v svetovnem pokalu.

Planko je v letošnji sezoni vedno osvajal točke, uvrščal se je med 31. in 39. mestom. Njegov najboljši dosežek med elito je bil do danes lansko 29. mesto na zasledovalni tekmi za medalje svetovnega prvenstva.

Jakov Fak (trije zgrešeni streli) je sprint končal na 38. mestu, Anton Vidmar (štirje kazenski krogi in 71. mesto) pa ni ujel nastopa na sobotni zasledovalni tekmi.

Lovro Planko z odličnim izidom nasmejan v cilju sprinta
Novo nemško zmagoslavje: 1. Doll, 3. Nawrath, vmes pa J. T. Boe. Foto: EPA

Petič v karieri je zmagal Nemec Benedikt Doll (pred dnevi smo se pogovarjali s trenerjem nemške reprezentance Urošem Velepcem), ki je bil na strelišču brezhiben. Drugo mesto je z dobrimi petimi sekundami zaostanka osvojil Norvežan Johannes Thingnes Boe, tretji pa je bil še en Nemec Philipp Nawrath.

Na prvih šestih mestih so le reprezentantje Nemčije in Norveške.

Sprint biatlonk je bil v četrtek, v soboto bosta tu zasledovalni tekmi, v nedeljo pa preizkušnji s skupinskim startom.