Veliko veselje Fenerbahčeja, ki je prekinil niz štirih porazov. Foto: EPA

Kraljevi klub je skupaj z lansko sezono, ko je osvojil evropsko krono, nanizal kar 15 evroligaških zmag. Najvišja prednost gostov je znašala 14 točk. Toliko so Madridčani vodili še dobrih šest minut pred koncem, nato pa je Fener do konca rednega dela napravil delni izid 23:9. Minuto pred koncem je imel priložnost za vodstvo, toda odprt met je s polrazdalje zgrešil Marko Gudurić, sicer z 21 točkami prvi domači strelec.

Facundo Campazzo je blestel s 33 točkami (11/11 za dve, 2/10 za tri, 5/5 PM), v statistiko vpisal še sedem podaj, toda izgubil je ključno žogo. Foto: EPA

Campazzo je na drugi strani uspešno prodrl, Nick Calathes je še enkrat znižal, argentinski dirigent Realove igre pa je s črte prostih metov 15 sekund pred koncem povišal na +3. Toda odgovoril je z izjemno trojko Scottie Wilbekin. Odgovornost je v napadu španskega velikana za zmago prevzel Gabriel Deck, vendar je odlično v obrambi odigral Jonathan Motley.

Podaljšek je s trojko iz izjemno težkega položaja odprl Sergio Llull, ki je bil s tem 600. v Evroligi uspešen izza črte. Varovanci Dimitrisa Itudisa so dve minuti pred koncem prek Nigela Hayesa Davisa povedli, po zgrešenem metu Gudurića pa je Real v vodstvo vrnil Vincent Poirier. Hayes-Davis je bil na domači strani nenatančen izza črte, za tri je bil neuspešen tudi Campazzo, vendar je povsem zgrešen met pod obročem popravil Poirier.

Motley je dodal dva prosta meta, Mariu Hezonji pa se je enkrat roka zatresla. Devet sekund je še ostalo Carigrajčanom. Po osebni napaki je mirno kri na črti prostih metov ohranil Gudurić. Do konca je bilo tedaj še šest sekund. Žogo je dobil Campazzo, ki pa ga je dobro pokril Calathes. Argentinec je slabo podal, žogo je prestregel Gudurić, ki je podal Madarju, ta pa je s polaganjem za las prehitel sireno za zmago.

Punter vodil izjemen preobrat Partizana

Po podaljšku je bil odločen tudi dvoboj v Štark Areni, kjer je Partizan z 92:87 premagal Panathinaikos. Željko Obradović je pred tekmo dejal, da so zanj dvoboji z Paom vedno nekaj posebnega. Legendarni trener je 13 let vodil grškega velikana in ga popeljal do petih naslovov evropskega prvaka. Atenčani so v Beograd prišli na krilih štirih zaporednih zmag, bili pa so na dobri poti k novi, saj so še štiri minute pred koncem vodili za deset.

Željko Obradović je največje uspehe požel na klopi Panathinaikosa, na vrh Evrope pa je vodil tudi Partizan, Joventut, Real Madrid in Fenerbahče. Foto: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

Toda Bruno Caboclo, PJ Dozier in predvsem Kevin Punter, ki se je vrnil po poškodbi, zaradi katere je izpustil pet evroligaških tekem, so zrežirali preobrat črno-belih, pri katerih je bil na parketu še en rekonvalescent Aleksa Avramović. Gostje so sedem točk vodili še dve minuti do konca, potem pa je Punter, sicer kapetan prvaka Lige ABA, dosegel sedem zaporednih točk. Američan je vodil celo napad za zmago, toda Jerian Grant mu je izbil žogo, potem pa je Marius Grigonis zadel z velike razdalje, a je bila sirena hitrejša.

V podaljšku je Partizan prevzel pobudo. Skupaj z zaključkom rednega dela je napravil delni izid 15:2. V izjemnem ritmu sta nadaljevala Dozier, ki je deset od svojih 16 točk dosegel v zadnji četrtini in podaljšku, in Punter, ki je v tem obdobju dal vseh svojih 13 točk, 15 sekund pred koncem pa je še podal za "alley-oop" Zachu LeDayu. Ta je bil s 23 točkami prvi strelec tekme, z zabijanjem pa je dokončno razblinil dvome o zmagovalcu. Kendrick Nunn je bil z 19 najboljši pri Atenčanih.