Hilal Soudani je s 15. zadetkom sezone končal na tretjem mestu lestvice strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

Bravo je z zmago v Stožicah na četrtem mestu prehitel Koper in še lahko upa na uvrstitev v kvalifikacije za Konferenčno ligo.

O tem bo več znano po petkovem finalu Pokala Pivovarne Union v Ljubljani, v katerem se bosta pomerila Rogaška in Gorica. V primeru zmage drugoligaša iz Nove Gorice bodo vrtnice igrale v kvalifikacijah za Evropsko ligo. Če pa bo lovoriko osvojila Rogaška in nato ostala brez evropske licence, kot za zdaj kaže, to prinaša spremembe. Podprvak bi se preselil v Evropsko ligo, v Konferenčno ligo pa bi vstopil tudi četrtouvrščeni klub iz Prve lige.

Sorodna novica Primorje se po 13 letih vrača v prvo ligo, v tretjo ob Fužinarju še Tabor

Dramatične zadnje minute na Bonifiki

Maribor je v boju za drugo mesto ohranil prednost pred Olimpijo, ki jo je prehitel prejšnjo soboto z zmago na derbiju v Ljudskem vrtu (2:1).

V Kopru so vijoličasti igrali brez Jana Repasa in Arnela Jakupovića, ki sta manjkala zaradi poškodbe zadnje stegenske mišice. Zamenjala sta ju Blaž Vrhovec in Etienne Beugre.

Na Bonifiki so v 12. minuti povedli Koprčani. Po protinapadu je Luka Vešner Tičić z desne strani podal v kazenski prostor, Wisdom Sule pa je natančno pospravil žogo v levi zgornji kot.

Mariborčani so po zaostanku stopnjevali ritem in izenačili tri minute pred koncem prvega polčasa. Kot je izvajal Josip Iličić, po vmesnem poskusu izbijanja pa je Vrhovec dobil zračni dvoboj na robu kazenskega prostora, žoga se je odbila do Hilala Soudanija, ta pa je ukanil Jana Koprivca za izenačenje.

Do konca tekme se izid ni več spremenil, čeprav so bile zadnje minute zelo dramatične, saj so bili kanarčki dvakrat blizu temu, da si zagotovijo zmago in s tem četrto mesto. Sodnik David Šmajc jim je v 95. minuti razveljavil zadetek Frana Tomka zaradi prepovedanega položaja, v 100. minuti pa se je po ogledu videoposnetka odločil, da ne dosodi 11-metrovke, potem ko je v kazenskem prostoru padel Sule. Obe odločitvi sta se zdeli pravilni. V končnici je dobro branil tudi Ažbe Jug.

Mariborčani potrdili drugo mesto z remijem na Bonifiki
Zadetka s tekme Koper – Maribor

Pečar edini strelec v Stožicah

Olimpijo je proti Bravu znova vodil kar športni direktor Goran Boromisa, gostitelji pa so v Stožicah proti mestnim tekmecem izgubili prvič po juniju 2020.

Edini zadetek je v 63. minuti dosegel Martin Pečar, ki je iz bližine unovčil podajo Matije Kavčiča z leve strani. Za nogometaša Brava je bila to že 13. podaja v sezoni, s čimer je potrdil status najboljšega asistenta v ligi. Olimpiji igra ni stekla in je po koncu tekme požela tudi nekaj žvižgov maloštevilnih gledalcev na tribunah.

Če ne bo zapletov z licencami, bo Maribor Konferenčno ligo začel v drugem predkrogu (25. julija in 1. avgusta), Olimpija pa že v prvem predkrogu (11. in 18. julija).

Boromisa: Za Olimpijo je bila to katastrofalna sezona
Pečar zagotovil Bravu zmago v Stožicah
Sorodna novica Rogaška se je rešila z zmago na Fazaneriji, Aluminij se seli v drugo ligo

Aluminij v drugo ligo, Radomlje v dodatne kvalifikacije

Sobotni troboj je na igrišču prinesel izpad Aluminija, Kalcer Radomlje pa v četrtek in nedeljo čakajo kvalifikacije za popolnitev Prve lige s podprvakom druge lige Nafto. Prva tekma bo v nedeljo v Lendavi.

Medtem si je Rogaška priigrala obstanek, a le na igrišču. Zdaj se namreč čaka še dokončna odločitev Nogometne zveze Slovenije. Njena komisija za licenciranje je Slatinčanom na prvi stopnji odločanja zavrnila tako prvoligaško kot evropsko licenco.

Sorodna novica Karničnik najboljši igralec, Prucev najboljši mladi nogometaš, Šimundža pa najtrener