Karlo Matković je bil s 23 točkami, osmimi skoki in devetimi blokadami prvi mož Cedevite Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Nobena ekipa ne more biti zadovoljna s potekom sezone do zdaj. Ljubljančani imajo velike težave v Evropskem pokalu, kjer so po 11 tekmah še brez zmage. Vse glasneje se govori o težavah, ki jih imajo v zmajevem gnezdu tudi zunaj parketa. V Jadranski ligi so sicer uspešnejši. Z devetimi zmagami in tremi porazi so v zgornji polovici lestvice.

Novomeščani tu zasedajo predzadnje, 13. mesto, zmagali pa so le dvakrat.

V pretekli sezoni se Cedevita Olimpija in Krka nista srečali, saj je bil dolenjski klub v Ligi ABA 2, slovenski prvaki pa so se državnemu prvenstvu pridružili šele v končnici. Od združitve Cedevite in Olimpije Krka tekmeca v Ligi ABA še ni premagala.

Cedevita Olimpija je bila boljši nasprotnik, temelje zmagi je postavila že v prvi četrtini. Krka je bila boljša pri skokih (31:50), vendar pa so zadeli zgolj dve trojki, imeli le osem podaj ter metali 41-odstotno proti 50-odstotnim Ljubljančanom.

Cedevita Olimpija prvi polčas končala s +10
Cedevita Olimpija je obračun bolje začela, povedla je z 11:2. Krka je s serijo 0:5 znižala zaostanek (11:7). Olimpija je povedla za 10 točk (25:15), nato pa prednost povišala na +11 (28:17). Na začetku druge četrtine je prednost znašala +14 (35:21). Krka se je v končnici druge četrtine približala na le štiri točke zaostanka (40:36). Varovanci Simoneja Pianigianija niso dovolili preobrata, z delnim izidom 6:0 so povedli z dvomestno prednostjo (46:36). Za 10 so vodili tudi ob odhodu na odmor (48:38).

Olimpija pod vrhom, Krka pri dnu Jadranske lige

Zmaji največ vodili za 17 točk
Tretja četrtina je bila izenačena, tako da so zmaji ohranjali prednost +10 (50:40; 52:42; 54;44, 60:50, 65:55). Za toliko so vodili tudi ob začetku zadnje četrtine (67:57). Krka je skušala ujeti zmaje, toda te je kapetan Jaka Blažič vodil do +12 (77:65). Po novem košu najbolj razpoloženega v ljubljanski ekipi Karla Matkovića, ki je zadel za +14 (81:67), je trener Novomeščanov Gašper Okorn moral vzeti minuto odmora. Po tej je bil Matković znova uspešen izpod koša, zadel je še prosti met za +17 (84:67). Olimpija je tekmo mirno pripeljala h koncu (91:79).

Pri Cedeviti Olimpiji so bili razpoloženi Karlo Matković (23 točk, osem skokov, devet blokad), Jaka Blažič (21 točk, 6 podaj) in Dewayne Stewart (19 točk). Pri Krki je Isaiah Cousins dosegel 17 točk.