Lionel Messi je postal najboljši strelec v južnoameriškem nogometu. Po tekmi je s soigralci na Monumentalu v Buenos Airesu proslavil naslov južnoameriškega prvaka, ki ga je Argentina osvojila pred natanko dvema mesecema, ko je v finalu z 1:0 ugnala Brazilijo. Foto: Reuters

Prvič se je novopečeni napadalec Paris Saint-Germaina med strelce vpisal v 14. minuti, ko se je lepo odlepil od gostujočih branilcev, nato pa z levico z roba kazenskega prostora matiral nemočnega vratarja Carlosa Lampeja.

Takole je Messi dosegel drugega od treh zadetkov. Foto: Reuters

Argentinci so bili, pričakovano, precej boljši nasprotnik, ves čas so pritiskali na vrata nasprotnika, v 40. minuti je po lepi akciji Lautaro Martinez za las zgrešil gol, žoga je odfrčala mimo leve vratnice.

Vodstvo so vendarle podvojili po dobri uri igre. Z Lautarom je v kazenskem prostoru lepo kombiniral, nato pa neubranljivo sprožil v levi kot za 2:0. Hat-trick je dopolnil v zadnji minuti rednega dela, ko je odbito žogo pospravil v mrežo za končnih 3:0.

To so bili njegovi 77., 78. in 79. reprezentančni zadetek v karieri, s čimer je podrl rekord legendarnega brazilskega golgeterja Peleja, ki je bil uspešen 77-krat. Messi je med drugim dosegel še sedmi reprezentančni hat-trick. "Dolgo sem čakal na to. Zdaj bom v tem užival. Gre za res edinstven trenutek v moji karieri in zelo sem vesel," je po tekmi povedal 34-letnik iz Rosaria.

Argentinci ostajajo na drugem mestu južnoameriških kvalifikacij, na osmih tekmah so zbrali 18 točk. Boljši so le Brazilci, ki so na osmih tekmah prav tolikokrat slavili (24 točk). Tretji je Urugvaj s 15 točkami.

V naslednjem krogu bo Argentina gostovala v Paragvaju, Brazilija v Venezueli, Urugvaj bo gostil Kolumbijo. Tekme bodo 7. oktobra.