Šimenc se je v izločilne boje uvrstil prvič v sezoni, potem ko je imel v kvalifikacijah 29. čas. V drugi četrtfinalni skupini je bil na začetku četrti, ciljno črto pa je nato prečkal kot peti. Skupno je bil 25.

"Prvi cilj je dosežen, je pa res to šele drugi sprint. Prvi se mi je ponesrečil, zdaj pa sem lahko pokazal, da znam klasiko dobro teči. Skandinavske razmere, sneg in konkurenca so zelo zahtevni. S tega vidika sem zelo zadovoljen, da mi je uspelo priti med najboljšo trideseterico," je za Smučarsko zvezo Slovenije dejal Šimenc.

"Največja razlika v primerjavi z Ruko so bile smuči. Takrat sem naredil napako, izbral smuči s premalo oprijema. Pogovarjali smo se s servisom in celotnim strokovnim vodstvom ekipe, naredili smo več testov, odločili smo se za zanesljivejšo različico in to je na koncu zagotovo boljše. Danes moram pohvaliti celotno ekipo, ker je naredila dobro delo," je še dodal 27-letni Logatčan.

Nastop Mihe Šimenca v četrtfinalu

Klaebo je z več kot tremi sekundami naskoka dobil moško preizkušnjo. Norveški zvezdnik, ki je sezono po svojih standardih zaradi težav s koronavirusom skromno začel, je po jutranjih kvalifikacijah prepričljivo slavil še v finalu in prvič letos stopil na najvišjo stopničko.

Prav vse moške tekme letos so dobili Norvežani, tudi danes so štirje tekli v finalu. Na drugem mestu je končal zmagovalec uvodnega sprinta sezone Erik Valnes, tretji pa je bil z zaostankom skoraj petih sekund Američan James Clinton Schoonmaker.

Vsi preostali slovenski tekmovalci Vili Črv, Anže Gros in Anja Mandeljc so bili v kvalifikacijah prepočasni. Črv je zasedel 63. mesto, Gros je bil mesto za njim. Mandeljc je zasedla 50. mesto in s tem ujela točko svetovnega pokala. Eva Urevc je zaradi okužbe s koronavirusom po tekmah prejšnji konec tedna odpotovala v domovino.

V nedeljo bosta v Östersundu na sporedu še preizkušnji na 10 km v prostem koraku s posamičnim startom.