Jaka Blažič je bil z 19 točkami drugi strelec Cedevite Olimpije. Foto: Liga ABA/Mornar/Media Pro

V Baru so se zmaji uspešno vrnili na zmagovite tirnice v Ligi ABA. Uspešen niz petih zmag varovancev Simoneja Pianigianija je prejšnji teden prekinil Zadar.

Ljubljančani, ki z osmo zmago ostajajo me prvimi štirimi ekipami na lestvici, so navidez suvereno prišli do dveh načrtovanih točk, vendar so si nekoliko otipljivejšo prednost priigrali šele v zadnji četrtini. Z delnim rezultatom 9:2 so v 35. minuti povedli 73:65 in nato razliko mirno zadržali do konca.

Do dvomestne prednosti v zadnji četrtini
Olimpija je povedla z 0:6, a Mornar je vrnil z isto mero za izenačenje (6:6). Ekipi sta se izmenjavali v vodstvu, prvo četrtino pa je dobila ljubljanska ekipa (16:18). Mornar je drugo četrtino začel s serijo 6:0 za +4 (22:18). Zmaji so zaigrali bolje, povedli so za 4 (26:30). Izenačena igra se je nadaljevala, na odmor so zmaji odšli s prednostjo 4 točk (36:40).

To so na uvodu tretje četrtine podvojili (40:48). V tretji četrtini so zmaji ohranjali prednost, niso pa uspeli povesti z višjo razliko, Mornar jih je tako ob koncu tega dela igre ujel (59:62).

Zmaji so v odločilni četrtini na krilih kapetana Jake Blažiča znova povišali prednost na +8 (65:73). Justin Cobbs je s štirimi zaporednimi točkami in prednost +9 (68:77) štiri minute pred koncem prisilil trenerja Mornarja v minuto odmora. Ta ni zalegla, saj je Rok Radović zadel za prvo dvomestno prednost Ljubljančanov (68:79). Karlo Matković je takoj zatem atraktivno zabil po podaji Cobbsa za +13 (68:81). Zmaji so vodili za 14 točk (69:83). Za piko na i je Cobbs ob koncu zadel trojko (74:86).

Pri Cedeviti Olimpiji so bili razpoloženi trije košarkarji: Karlo Matković je dosegel 24 točk (7 skokov), Jaka Blažič je vknjižil 19 točk (7 skokov, 7 podaj), Justin Cobbs pa 16 (5 podaj).