Tim Gajser med drugo vožnjo v Franciji. Foto: Honda

Sprva je kazalo, da bo Gajser zasedel skupno tretje mesto, saj je v drugi vožnji ciljno črto prečkal kot šesti. Po koncu dirke so organizatorji izrekli nekaj kazni, tako da je napredoval na četrto mesto in si posledično zagotovil prvo skupno zmago v tej sezoni. Jorge Prado je s sedmega mesta napredoval na peto.

Švicar Jeremy Seewer in Norvežan Kevin Horgmo namreč nista spoštovala pravil ob rumenih zastavah, zaradi česar sta izgubila po dve mesti.

Tim Gajser Foto: Honda

Gajser je po drugem mestu v kvalifikacijah v prvi vožnji nekoliko slabše startal in prvi ovinek prevozil na četrtem mestu. Hitro je pridobil eno mesto, nato pa prav tako v prvem krogu najprej prehitel Prada, nato pa še Febvra in se znašel v vodstvu.

Francoz je na domačem terenu nekaj časa pretil Gajserju z zelo hitrimi časi krogov, a je 27-letni slovenski as odgovoril z nekaj najhitrejšimi krogi in se odlepil na varno razliko. V zadnjih 15 minutah je nadzoroval položaj in dosegel tretjo zmago v sezoni v posameznih vožnjah. Ob izteku 30 minut je Prado prehitel načetega Febvra in zasedel drugo mesto z zaostankom dobrih šestih sekund za Gajserjem.

Druga vožnja je potekala v močnem dežju, ki je progo spremenil v blato. Gajser je bil večino časa na tretjem mestu za Febvrom in Herlingsom, vendar je v 12. krogu padel in izgubil nekaj mest. V cilj je prišel kot šesti z več kot minuto zaostanka, toda še vedno mesto pred Pradom. Herlings je v zadnjem krogu prehitel Febvra in si zagotovil zmago v drugi vožnji.

Drugi slovenski predstavnik Jan Pancar je v obeh vožnjah zasedel 14. mesto, s čimer je v Franciji skupaj osvojil 14 točk za končno 13. mesto.

V skupnem seštevku je Gajser znova prehitel Prada. Pred Špancem ima pet točk naskoka.

Naslednja dirka v SP-ju bo čez dva tedna za VN Nemčije v Teutschenthalu.