Jamal Musiala je bil najboljši igralec tekme v zelo hladnem vremenu na Allianz Areni. Na začetku tekme je bilo -7 stopinj Celzija. Foto: EPA

Igralci so nastopili v posebnih spominskih dresih z napisom Danke Franz (Hvala, Franz), nosili so žalne trakove, pred tekmo so se Beckenbauerja spomnili z minuto molka. Med ogrevanjem so vsi nogometaši Bayerna nosili drese s Kaiserjevo številko pet. Vse te posebne drese in druge dele opreme bodo ponudili na dobrodelni dražbi, izkupiček bo namenjen fundaciji Franza Beckenbauerja.

Na Allianz Areni že vse od ponedeljka sveti ogromen napis Danke Franz, posebna slovesnost pa bo na tem modernem stadionu 19. januarja, ko se bodo na enega največjih nemških nogometašev vseh časov spomnili njegovi prijatelji, soigralci ter navijači, ki bodo zapolnili stadion s 75.000 sedeži.

Na Allianz Areni že vse od ponedeljka sveti ogromen napis Danke Franz. Foto: EPA

Pred tekmo so na velikem zaslonu zavrteli vrhunce izjemne kariere Beckenbauerja, ki je med letoma 1964 in 1977 igral za Bayern, nato pa je bil še zelo uspešen trener (naslov nemškega prvaka leta 1994 in Pokal Uefa 1996) in predsednik kluba. Uradni napovedovalec Stefan Lehmann je precej bolj tiho opravil celotno predstavitev.

Ob vseh zadetkih so zaigrali pesem Gute Freunde kann niemand trennen (Dobrih prijateljev ne more nihče ločiti), ki jo je Beckenbauer premierno zapel 7. decembra 1966.

Musiala poskrbel za vodstvo Bayerna
Bavarci so povedli v 18. minuti, ko je Leroy Sane na desni strani našel Jamala Musialo. 20-letnik, ki je 27. maja v Kölnu zagotovil Bayernu enajsti zaporedni naslov prvaka, je prodrl v kazenski prostor in žogo z desno nogo od vratnice poslal v mrežo. Gostje so se zelo dobro branili v prvem polčasu in Bayern si ni priigral veliko priložnosti.

Hoffenheim zapravil tri velike priložnosti v treh minutah
V 58. minuti je Musiala z močnim strelom z 22 metrov zadel vratnico. Hoffenheim se je prebudil po uri igre. Najprej je napadalec Maximilian Beier zapretil z glavo, a je Manuel Neuer žogo odbil v kot. V naslednji akciji je imel veliko priložnost Andrej Kramarić, a je bil Neuer znova na pravem mestu. Še bolj vroče je bilo v 65. minuti, ko je Kramarić z desne strani podal pred vrata, kjer je bil popolnoma osamljen Beier. Žoge ni najbolje zadel in oplazila je prečko.

Kazen za tri zapravljene priložnosti je prišla v 70. minuti. Musiala si je izmenjal dvojno podajo s Sanejem, nato pa žogo z desno nogo potisnil v mrežo za 2:0.

Na sredini igrišča je bila velika slika Beckenbauerja s številko 5, ki jo je nosil v bogati karieri. Foto: EPA

Kane z 22. zadetkom sezone potrdil zmago
Četrt ure pred koncem je Grischa Prömel pohodil Mathysa Tela in si prislužil drugi rumeni karton. Z deseterico je bil Hoffenheim nemočen. V zadnji minuti je Harry Kane postavi končni izid z levo nogo po podaji Leona Goretzke. Vratar Oliver Baumann se je dotaknil žoge, a mu ni uspelo preprečiti 22. zadetka kapetana angleške reprezentance v letošnji sezoni. S tem je izenačil rekord Roberta Lewandowskega iz jesenskega dela sezone 2020/21, a Kane ima na voljo še preloženo tekmo proti Unionu 24. januarja.

Tuchel: Pričakoval sem boljšo predstavo
"To res ni bila poslastica. Na treningu smo bili ta teden zelo zagnani in pričakoval sem boljšo predstavo. Zadovoljen sem le z Musialo, ki je zares izstopal. Odlično se je gibal, imel je veliko željo. Imamo še precej rezerve," je povedal trener Bayerna Thomas Tuchel, ki bo v nedeljo ekipo odpeljal na štiridnevne priprave v Faro na Portugalskem.

Müller: Mislim, da smo se ikoni kluba poklonili na lep način
"Beckenbauer je bil največja osebnost vseh časov v nemškem nogometu. Ne le pri Bayernu, neizbrisen pečat je pustil kot nemški selektor in tudi kot organizator svetovnega prvenstva. Mislim, da smo se ikoni kluba poklonili na lep način," je razmišljal Thomas Müller.

Eintracht zadal Leipzigu prvi domači poraz v sezoni
Nogometaši Leipziga so izgubili proti Eintrachtu iz Frankfurta z 0:1. To je bil prvi domači poraz rdečih bikov v sezoni.

Benjamin Šeško je igral do 68. minute, Kevin Kampl pa je bil na igrišču vso tekmo. Edini zadetek je dosegel Ansgar Knauff v 7. minuti.

Palacios v 94. minuti poskrbel za nove tri točke Leverkusna
Vodilni Bayer Leverkusen, ki še ne pozna poraza v ligi, je gostoval v Augsburgu in nove tri točke dosegel v 94. minuti, ko je zadel Exequiel Palacios.