20-letni Korošec Nejc Štern (letos februarja na domačem SP-ju v Planici v sprintu v prosti tehniki deveti med mlajšimi člani do 23 let) je imenitno debitiral v svetovnem pokalu v smučarskih tekih. Foto: MMC RTV SLO

Zmagal je spet Norvežan Johannes Hoestflot Klaebo, ki je za 1,1 sekunde premagal Finca Laurija Vuorinena. Tretji je bil Norvežan Harald Oestberg Amundsen in četrti še en Norvežan Even Northug.

Najhitrejši iz kvalifikacij Erik Valnes je v velikem finalu sredi proge padel in končal na repu finala.

Nastop Nejca Šterna v četrtfinalu

20-letni Nejc Štern, ki je ta teden debitiral v svetovnem pokalu in takoj osvojil točke (v torek je bil na sprintu v Drammnu 43.), je v kvalifikacijah z 9,4 sekunde zaostanka zasedel 24. mesto in se prvič uvrstil še med 30 najboljših v sprintu.

V izločilnih bojih je v svoji četrtfinalni skupini osvojil peto mesto, kar je pomenilo končno 24. mesto.

Miha Šimenc je bil v kvalifikacijah 51. (+12,76), Anže Gros (+36,15) pa je bil 76. med 79 tekmovalci.

Ženski sprint je dobila Norvežanka Kristine Stavaas Skistad, ki je strla švedske nasprotnice. Druga je bila Linn Svahn (zmagovalka sprinterskega skupnega seštevka), tretja pa Jonne Sundling. Slovenk ni bilo na startu.

V Falunu bosta v soboto na sporedu 10-kilometrski preizkušnji v klasičnem koraku.