Alex Oxlade-Chamberlain je v 52. minuti podvojil vodstvo Liverpoola na olimpijskem stadionu v Londonu. Foto: Reuters

Varovanci Jürgena Kloppa so tekmo 18. kroga izpustili zaradi udeležbe na svetovnem klubskem prvenstvu, kjer so v finalu z 1:0 premagali brazilski Flamengo.

Mohamed Salah je zadel z 11 metrov. Foto: Reuters

Daleč najboljša ekipa letošnjega elitnega angleškega prvenstva si je pot do zmage tlakovala z zanesljivo igro v obrambi in predvsem kombinatorno igro na sredini igrišča in v napadu. Led je v 35. minuti z bele točke prebil Mohamed Salah, ki je vratarja Lukasza Fabianskega poslal v napačno smer. Enajstmetrovko je zakrivila domača obramba, ki je pred vrati pokosila Divocka Origija.

West Ham je v nadaljevanju zaigral odločneje, a se je kljub temu hitro znašel v dvojnem zaostanku. Po bliskoviti akciji in natančni globinski podaja Salaha je na 2:0 povišal Alex Oxlade-Chamberlain.

V naslednjih minutah se je na obeh straneh zatresel okvir gola. Najprej je Trent Alexander-Arnold po Alissonovi obrambi nespretno žogo odbil v desno vratarjevo vratnico, na drugi strani je z roba kazenskega prostora vratnica veselje preprečila Salahu. Varovanci Davida Moyesa so pritiskali na Liverpoolovo obrambo, nekajkrat so celo ogreli dlani Alissona Beckerja, vendar jim mreže ni uspelo zatresti.

Rdeči z Anfielda so v letošnji sezoni domačega prvenstva na 24 tekmah dosegli kar 23 zmag in z zgolj enim remijem ostajajo še neporaženi. Na vrhu lestvice imajo gromozanskih 19 točk naskoka pred drugouvrščenim Cityjem. To je bila sicer Kloppova 50. prvenstvena zmaga v gosteh na klopi Liverpoola. Ta je v letošnji sezoni premagal prav vse nasprotnike v Premier ligi.