Nogometaši Uniteda so se razveselili šeste zmage, mestnemu tekmecu pa so zadali četrti poraz.

Rdeči vragi so v prvem polčasu zadeli dvakrat (0:2), v drugem polčasu pa so sinjemodri znižali zaostanek (1:2), tekma je bila tako napeta vse do konca, nogometašem Uniteda pa je uspelo ohraniti prednost in se veselijo nove velike zmage – pred dnevi so premagali Tottenham.

Rashford je povedel United v vodstvo v 23. minuti, ko je zanesljivo izvedel 11-metrovko. Foto: Reuters

Prvi gol so nogometaši Uniteda proslavili v 23. minuti, ko je Marcus Rashford zanesljivo izvedel 11-metrovko. To je sodnik dosodil šele po ogledu VAR-a, ko je Bernardo Silva storil prekršek nad Rashfordom v kazenskem prostoru. Rashford je zapretil tudi v 27. minuti, ko je streljal z vrha kazenskega prostora, City je rešila prečka.

V 29. minuti je United povišal vodstvo, odlično sta sodelovala Daniel James in Anthony Martial, prelisičila sta četverico sinjemodrih, na koncu pa je akcijo z natančnim strelom v desni spodnji kot uspešno zaključil Martial (0:2).

Nogometaši Cityja so ob izteku prvega polčasa zahtevali 11-metrovko, saj naj bi žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Freda, a sodnik po ogledu VAR-a ni pokazal na belo točko.

Sinjemodri so po vrnitvi na zelenico krenili silovito, vsi njihovi pokusi pa niso končali v nasprotni mreži. Do izenačenja so prišli šele v 85. minuti – po izvedenem kotu je v kazenskem prostoru najvišje skočil Nicolas Otamendi, dobro je meril z glavo (1:2). Hitro zatem je zapretil še Riyad Mahrez, a se je z obrambo izkazal David de Gea. City je poskušal priti do remija, a mu to na koncu ni uspelo.