Ashley Barnes je zrežiral presenečenje sezone v Premier ligi. Foto: Reuters
Paul Pogba je rdečim vragom prinesel zmago v zahodnem Londonu. Foto: EPA

Rdeči vragi so za poln izkupiček točk potrebovali preobrat, potem ko je gostitelje v zahodnem Londonu že v peti minuti srečanja v vodstvo popeljal Ademola Lookman. Ta je po lepi globinski podaji Andreja Franka Zamba Anguisse zarezal skozi (zaspano) Unitedovo obrambo in mirno premagal Davida De Geo za 1:0.

Varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja so potrebovali nekaj časa, da so ujeli ritem, v 21. minuti pa so izid izenačili. Potem ko Alphonsu Areoli ni uspelo ukrotiti predložka Bruna Fernandesa z leve strani, je iz bližine žogo v mrežo pospravil Edinson Cavani. Urugvajec je postal prvi nogometaš v zgodovini Manchester Uniteda, ki je svoje prve štiri zadetke za klub dosegel v gosteh.

Edinson Cavani je kaznoval napako vratarja Alphonsa Areole in izenačil izid na 1:1. Foto: EPA

Fulham je sicer svoje delo v prvem polčasu opravil z odliko. V obrambi je igral čvrsto, podobno predstavo je nadaljeval tudi v drugem polčasu, v katerem so se rdeči vragi mučili z Londončani, a zaman. Areola je med drugim v 64. minuti iz neposredne bližine ustavil poskus Anthonyja Martiala. United je potreboval nekaj posebnega in za to je že hip zatem poskrbel Paul Pogba.

Francoski vezist je sprejel žogo na desni strani, stekel proti kazenskemu prostoru gostiteljev in nato s fantastičnim diagonalnim strelom brcnil žogo v daljši vratarjev kot za 1:2. Areola je bil popolnoma nemočen.

Fulham se ni predal brez boja, do konca je iskal izenačujoči zadetek, dvakrat je bil izjemno nevaren Ruben Loftus-Cheek, a je ostalo pri zmagi ekipe z Old Trafforda. Ta je znova zasedla vrh prvenstvene lestvice, na katerem sta se pred tem znašla Leicester City in mestni tekmec Manchester City.

Alphonse Areola je bil ob strelu Paula Pogbaja v 65. minuti popolnoma nemočen. Foto: EPA

Ta je z 2:0 nekaj ur predtem premagal Aston Villo. Gostiteljem v prvem polčasu nikakor ni uspelo predreti dobro postavljene obrambe Aston Ville. Gostje so kot za stavo ustavili vsak poskus sinjemodrih, ekipo z Etihada so na cedilu pustili predvsem končni streli.

Obleganje vrat Aston Ville se je nadaljevalo tudi v drugem polčasu, končno pa je 11 minut pred koncem rednega dela srečanja mrežo uspelo zatresti Bernardu Silvi, ki je kaznoval veliko napako branilca Tyrona Mingsa. Zmago je v 90. minuti z bele točke potrdil Ilkay Gündogan, potem ko je branilec Matty Cash v kazenskem prostoru igral z roko. Poln izkupiček točk za varovance Pepa Guardiole, kar pa je terjalo svoj davek: zelenico je po uri igre zaradi poškodbe zapustil Kevin De Bruyne.

Burnley po skoraj štirih letih osvojil Anfield

Skoraj štiri leta Liverpool ni izgubil domače tekme v Premier ligi. Kar 68 srečanj oziroma 1369 dni je trajal niz, ki ga je zdaj zrušil Burnley. Predtem je zadnji na Anfieldu slavil Crystal Palace 23. aprila 2017. V angleškem prvenstvu je bil daljši niz neporaženosti na domačem terenu le še Chelseajev, ki je znašal kar 86 tekem.

Manchester City je z golom Bernarda Silve vendarle strl odpor Aston Ville. Foto: EPA

Branilci naslova so imeli žogo 71 odstotkov igralnega časa v svoji posesti, razmerje v strelih pa je bilo kar 27:6, a jim ni uspelo premagati zelo razpoloženega Nicka Popa. Odločitev je padla v 83. minuti, ko je v kazenskem prostoru Ashleyja Barnesa podrl Alisson, izkušeni napadalec Burnleyja pa je zanesljivo izvedel enajstmetrovko. Po polovici sezone je Liverpool tako šest točk za Manchester Unitedom in štiri za Cityjem, ki ima tekmo manj.