Zmago je Manchester Unitedu prinesel Bruno Fernandes v 100. minuti. Foto: Reuters

Prvi polčas je postal zanimiv šele ob izteku, ko sta padla dva gola. Prvega se je veselil Brighton, Neal Maupay je v 40. minuti uspešno izvedel 11-metrovko, ki jo je gostom s prekrškom v kazenskem prostoru "podaril" Fernandes. Tri minute pozneje so gostje izenačili – po prostem strelu Nemanje Matića je žogo v lastno mrežo preusmeril Lewis Dunk.

Brighton je v 95. minuti proslavljal drugi gol in točko, a na koncu izgubil. Foto: Reuters

Sodnik je na začetku drugega polčasa dosodil 11-metrovko za Brighton, a jo je po ogledu VAR-a razveljavil. V 55. minuti je Fernandes poslal dolgo podajo Marcusu Rashfordu, ta je uspešno preigral obrambo Brightona, priigral si je priložnost za strel in močno meril od blizu (1:2).

Zaključek tekme je bil zelo napet. Gostitelji so v 95. minuti po golu Solomona Marcha – bil je najvišji v kazenskem prostoru, z glavo je natančno meril v levo stran – izenačili na 2:2.

V zadnjem napadu pa je potekala prava drama. Gostje so zahtevali 11-metrovko, saj naj bi Neal Maupay v kazenskem prostoru igral z roko, a sodnik je pustil, da igra teče naprej, odpiskal je konec tekme. Ole Gunnar Solskjaer in njegovi varovanci so dosegli, da si je sodnik ogledal videoposnetek in delivec pravice je na koncu pokazal na belo točko. 11-metrovko je zanesljivo izvedel Bruno Fernandes.

Everton kaže dobro formo pod Carlom Ancelottijem. Foto: Reuters

Everton na vrhu lestvice
Dobro formo pod vodstvom Carla Ancelottija kažejo igralci Evertona, ki so na tretji tekmi še tretjič zmagali in se vsaj začasno povzpeli na vrh prvenstvene lestvice. Tokrat so bili boljši od Crystal Palacea (12:2). Povedli so v deseti minuti prek Dominica Calvert-Lewina, izenačil je Cheikhou Kouyate, zmagoviti gol pa je z bele točke dosegel Richarlison.

West Bromwich presenetil Chelsea
West Bromwich pa je presenetil favorizirani Chelsea in mu odvzel točko (3:3). Po prvem polčasu je kazalo na polom Chelseaja, saj je zaostajal z 0:3.

Remi je Chelseaju v 93. minuti prinesel Tammy Abraham. Foto: Reuters

V drugem polčasu je Chelsea, ki je igral tudi z nekaterimi svojimi dragimi okrepitvami (Kai Havertz, Timo Werner, Thiago Silva), pripravil preobrat. Žogo je imel tri četrt časa v svoji posesti (22-8 v strelih), točko pa je izvlekel po golih Masona Mounta (55.) in Calluma Hudson-Odoija (70.), izenačil pa je Tammy Abraham v tretji minuti sodniškega dodatka.

Leicester zabil kar pet golov
Vrhunec nedeljskih tekem je bil obračun dveh prvakov s tega desetletja, Leicester je v gosteh presenetljivo visoko premagal Manchester City kar s 5:2. Lisice so sploh prvič v svoji zgodovini v prvih treh tekmah zbrale prav toliko zmag in so skočile na vrh lestvice.

Jamie Vardy se je veselil hat-tricka. Foto: Reuters

Trije goli za Vardyja, trije z bele točke
Junak tekme je bil Jamie Vardy, ki je dosegel hat-trick, pri tem je prvi in tretji gol dosegel z bele točke. Leicester je postal sploh prvi, ki je v zgodovini Premier league na eni tekmi zabil tri gole z enajstmetrovke.

Pep Guardiola je sploh prvič v 686 tekmah, odkar je trener, v mreži svojih varovancev videl kar pet žog. Sinjemodri so sicer začeli bolje in povedli že v 4. minuti, ko je bil natančen prav nekdanji igralec lisic Riyad Mahrez, a nadaljevanje tekme je šlo povsem po željah gostov.