Granit Xhaka je dosegel tretji Arsenalov gol. Foto: Reuters

Topničarji so zabeležili sedmo zmago na osmi tekmi, hkrati pa so prekinili serijo 13 zaporednih tekem brez poraza zagrizenih tekmecev in sosedov.

Arsenal je povedel v 20. minuti, ko je ganski nogometaš Thomas Partey za svoj prvi gol sezone sprožil natančen strel z 20 metrov.

Harry Kane je zadel z bele točke. S tem je postal prvi igralec, ki je na gostujočih tekmah dosegel 100 golov. Foto: Reuters

Tottenham je izenačil po pol ure igre, enajstmetrovko je s strelom po sredini unovčil Harry Kane. Sodnik Anthony Taylor je na belo točko pokazal po prekršku Gabriela nad Brazilcem Richarlisonom.

Napaka vratarja, ki jo je v 49. minuti kaznoval Gabriel Jesus, je spet omogočila vodstvo gostiteljev, dokončno pa se je tehtnica na stran vodilnega moštva lige prevesila v 62. minuti, ko je Emerson zaradi grobega prekrška nad Gabrielom Martinellijem dobil neposreden rdeči karton.

Številčno premoč so domači izkoristili, končni izid je po podaji Martinellija postavil Granit Xhaka, ki je streljal v spodnji desni kot.

Arsenal je na zadnjih 30 domačih tekmah proti Tottenhamu izgubil le enkrat.

Nov spodrsljaj Liverpoola
Navijači obeh londonskih klubov so se razveselili novega spodrsljaja Liverpoola, ki je na domačem igrišču le remiziral z največjim pozitivnim presenečenjem uvoda lige Brightonom, izid je bil 3:3.

Liverpoolčani so najprej lovili tekmece, saj so zaostajali z 0:2, nato z dvema goloma Firmina in avtogolom tekmecev v 63. minuti prišli do popolnega preobrata, a vodstva niso zadržali, v 83. minuti je točko gostom zagotovil Leandro Trossard, ki je dosegel že prva dva gola za svojo ekipo.

Tudi nogometaši Chelseaja tekme proti Crystala Palaceu spet niso najbolj začeli. Odsonne Edouard je v sedmi minuti domače popeljal v vodstvo, dobrodošle tri točke pa sta Londončanom z goloma v 38. in 90. minuti zagotovila Pierre-Emerick Aubameyang in rezervist Conor Gallagher.