Benjamin Verbič je bil najboljši igralec tekme na stadionu Parken. Foto: Reuters
Josip Iličić
Josip Iličić je bil natančen z bele točke. Foto: Reuters
Matjaž Kek
Matjaž Kek je bil zelo zaskrbljen na klopi. Njegovi izbranci so daleč od šampionske forme iz lanske sezone. Foto: Reuters
Dominik Prokop
Dominik Prokop je bil najboljši igralec tekme na Rujevici. Foto: Reuters
Juja Osako
Juja Osako je zrežiral preobrat v Kölnu. Foto: Reuters
Veliko veselje nogometašev Crvene zvezde na stadionu Emirates po osvojeni točki. Foto: Reuters

Pred dvema tednoma so hrvaški prvaki na Dunaju zmagali s 3:1 in tokrat so upali na nove tri točke, ki bi podaljšale upanje na prezimitev v Evropi.
Mladi Prokop nerešljiva uganka za Rečane
Težave za gostitelje so se začele štiri minute pred odmorom, ko je Dominik Prokop v samostojnem prodoru premešal obrambo in nato matiral še Andreja Prskala.
Po uri igre je Alexander Gorgon v kazenskem prostoru sijajno zaposlil Domagoja Pavičića, ki je z desno nogo izenačil. Veselje na Rujevici ni trajalo niti minuto. Dunajčani so krenili s sredine igrišča, Petar Gluhaković je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer so branilci Rijeke pustili 20-letnega Prokopa popolnoma samega in ni mu bilo težko še drugič zatresti mreže.
Po izključitvi Mišića gostitelji nemočni
Gostitelji so bili vse bolj živčni. V 72. minuti je Josip Mišić izgubil živce, zapletel se je s Prokopom, ki je tudi teatralno padel, sodnik Jakob Kehlet pa je Mišiću pokazal rdeči karton. Z igralcem več so bili Dunajčani še nevarnejši. V 73. minuti je Raphael Holzhauser podal s prostega strela z desne strani, Gorgon je žogo podaljšal pred svoja vrata, kjer je Tarkan Serbest z glavo povišal na 1:3. Končni izid je postavil rezervist Christoph Monschein šest minut pred koncem.

Kek prevzel odgovornost
"Po taki predstavi si več nismo zaslužili. Vse skupaj je bilo premalo. Najbolj žal mi je navijačev, ki so prišli na tekmo. Vsi porazi so zelo vplivali na ekipo, ki je nesigurna. Austria je odigrala precej bolj natančno in unovčila naše težave. Uspeli smo izenačiti na 1:1, po rdečem kartonu pa smo popolnoma padli. Vratar Prskalo je preprečil pravo katastrofo. Rijeka je v veliki krizi, čaka me precej pogovorov. Potrebna bo temeljita analiza. Mi smo hrvaški prvaki in tako ne moremo več igrati naprej," je bil razočaran Kek, ki tokrat ni računal na Matica Črnica.

"Odgovoren sem za izide te ekipe. Sezona je še dolga, marsikaj se še lahko popravi, zdaj ni čas za nervozo. Vsi skupaj se moramo umiriti," je še dodal nekdanji slovenski selektor. Do konca skupinskega dela čaka Rečane še težko gostovanje v Atenah, v zadnjem krogu pa na Rujevico prihaja Milan.
V hrvaškem prvenstvu je Rijeka izgubila zadnje tri tekme in ima že devet točk zaostanka za Dinamom. Zagrebčani imajo zelo močno zasedbo in težko je pričakovati, da bodo zapravili tako prednost.

Iličić natančen z enajstih metrov
Josip Iličić, ki je proti Apollonu blestel že v Bergamu, je zadel tudi v Nikoziji z najstrožje kazni. Gostitelji so v sodnikovem dodatku iztržili točko (1:1).

Na stadionu Neo GSP so gostje povedli v 35. minuti, ko je brazilski vezist Alef naredil prekršek nad Iličićem pri skoku za žogo v kazenskem prostoru. Slovenski reprezentant si je nastavil žogo na belo točko in z levico zatresel mrežo. Igral je do 54. minute, Jasmin Kurtić pa je bil zamenjan v 70. minuti. Vse je že kazalo, da se bo Atalanta že prebila med najboljših 32 v Evropski ligi, ko je Emilio Zelaya v 94. minuti z glavo Apollonu priigral točko.

Verbič z dvema goloma junak na stadionu Parken
Köbenhavn je z zmago nad Zlinom s 3:0 prevzel vodstvo v skupini F. Michael Luftner je bil natančen z glavo po podaji Pierra Bengtssona s prostega strela. V drugem polčasu je na prizorišče stopil Benjamin Verbič in navdušil navijače na stadionu Parken. V 49. minuti je z 20 metrov z desno nogo velemojstrsko zavrtinčil žogo tik ob vratnici v mrežo. V 92. minuti si je izmenjal dvojno podajo z Dannyjem Amankwaajem, nato pa z leve strani poslal žogo pod prečko.

Matavžu ne kaže dobro
Na večernih tekmah so bili na delu še štirje slovenski nogometaši. V skupini K je Vitesse izgubil z Zultejem z 0:2. Tim Matavž je za gostitelje igral od 35. minute, s soigralci pa je še brez zmage v tem tekmovanju.

Köln v drugem polčasu razbil Bate
Prvih točk v Evropski ligi se je razveselil Köln, za katerega je Domninic Maroh igral vso tekmo. Še ob odmoru ni kazalo dobro, saj je Bate Borisov vodil z 2:1. V drugem delu so izbranci Petra Stögerja zaigrali kot prerojeni in zmagali s 5:2. Dvakrat je zadel Yuya Osako, po enega pa Sehrou Guirassy in Miloš Jojić.

Velika točka Crvene zvezde na Emiratesu
Kozlički imajo še vedno možnosti za napredovanje, saj sta se Arsenal in Crvena zvezda na stadionu Emirates razšla brez zadetkov. Arsene Wenger je dal priložnost številnim rezervistom, saj ima Premier liga prednost. Topničarji imajo deset točk, Beograjčani pet, Bate štiri, Köln pa tri.

Kokorin preprečil prvi poraz Zenita
Zelo blizu prvemu porazu je bil Zenit iz St. Peterburga. V Trondheimu je Rosenborgu povedel z golom Nicklasa Bendtnerja z bele točke. Miha Mevlja je odigral vso tekmo za rusko ekipo, ki se je rešila v sodnikovem dodatku, uspešen je bil Aleksander Kokorin.

Konyaspor Nejca Skubica ostaja v igri za nadaljevanje sezone, potem ko je na gostovanju v Salzburgu iztržil neodločen izid 0:0. Skubic je odigral vseh 90 minut.