Bernd Schuster si kljub nepreprečljivi igri v zadnjem obdobju lahko obeta naslov španskega prvaka. Foto: Reuters
Royston Drenthe
Royston Drenthe se je v zadnjih sekundah tekme poškodoval, vendar sodnik ni videl očitnega prekrška, ki bi Realu prinesel enajstmetrovko. Foto: Reuters
Veselje Santiaga Acasieteja
Santiagu Acasieteju se lahko Barca zahvali, da ostaja na drugem mestu La Lige. Foto: Reuters
Veselje Kataloncev
Samuel Eto'o je dvakrat poskrbel za veselje blaugrane, kar pa ni zadostovala za popolen izkupiček. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi, ki se tudi v tej sezoni ubada s številnimi manjšimi poškodbami, se je vrnil po mesecu odstotnosti. Foto: EPA

Real je poletno začel tekmo proti predzadnji Murcii, a je njegov nalet presekal sodnik z izključitvijo Miguela Torresa. V nadaljevanju so gledalci spremljali pravo mučenje žoge, saj gostje niso pokazali prave želje po zadetku, beli balet pa je bil z 10 možmi bolj kot ne nemočen. Kapetan Raul je naenkrat prekinil mrtvilo, ko je po izigrani obrambi preigral tudi že vratarja Hectorja Carinija, a pozabil na branilca za hrbtom.

Nizozemčev preblisk za tri točke
Odrešilni trenutek je prišel po slabi uri igre, ko je predložek Raul podaljšal Wesleyja Sneijderja, ki je z genialnim prebliskom matiral nasprotnega čuvaja mreže. Do konca se izid v Madridu ni več spremenil, s tem pa so se varovanci Bernda Schusterja utrdili na prvem mestu španskega prvenstva.

Almeria torpedirala rumeno podmornico
Villarreal je gostoval pri Almerii, a ni izkoristil priložnosti za skok na drugo mesto. V taktični tekmi je odločitev padla v 84. minuti, ko je Santiago Acasiete zaključil enega izmed napadov Almerie. Pet minut kasneje je po hitrem protinapadu rumene podmornice nevarno streljal Eguren, a se je izkazal vratar Alves.

Argentinec odgovarjal Kameruncu
Barcelona je z dvema zadetkoma Samuela Eto'oja (14 golov na 14 prvenstvenih tekmah) na začetku polčasov dvakrat povedla, a kaj ko mu je v vrstah Recreativa vestno odgovarjal Marco Ruben. Argentinski napadalec je obakrat zadel z glavo, posebej pa odmeva prvi izenačujoči gol, pri katerem žoga najverjetneje ni v celoti prečkala gol črte. Katalonci so večnim rivalom znova olajšali delo pri branjenju naslova prvaka. Edini pravi svetli trenutek za goste je bila vrnitev Lionela Messija na igrišče, ki je odigral zadnjih 26 minut tekme.

Kdo v Ligo prvakov?
Za vodilno trojko poteka ogorčen boj za zadnje mesto, ki še vodi v obljubljeno deželo - Ligo prvakov. Atletico Madrid je proti Valladolidu povedel s spektakularnim volejem Maxi Rodrigueza 20 minut pred koncem, a je trud gostov iz prestolnice v sodnikovem podaljšku izničil Bartholomeu Ogbeche. Colchonerosi imajo zdaj na četrtem mestu le še točko naskoka pred presenetljivim Racing Santanderjem, ki so na Mestalii ugnali Valencio. Dve točki manj ima Sevilla. Andaluzijci so na zahtevnem gostovanju pri Mallorci iztržili vse tri točke, za kar so zadeli Renato, Kanoute in Alves.

Ilič klonil proti zadnjemu
Espanyol nadaljuje katastrofalni drugi del sezone. Na Montjuicu je proti Osasuni (0:1) izgubil že osmič na zadnjih 10 tekmah. Zadnji Levante je v Sevilli presenetil Betis, edini zadetek na srečanju je dosegel Pedro Leon. Slovenski reprezentančni branilec Branko Ilič je spodobno odigral celotno srečanje. Zaragoza še naprej ostaja v območju izpada, tokrat se je z Getafejem razšla brez zadetkov.