Diego Costa je globoko v sodnikovem dodatku prvega polčasa Chelsea popeljal v vodstvo. Foto: Reuters
Gary Cahill
Gary Cahill je potrdil zmago ekipe s Stamford Bridgea. Foto: Reuters
Ryan Mason
Ryan Mason je po trku z Garyjem Cahillom obležal na tleh. Po nekajminutni prekinitvi so nogometaša na nosilih in z vratno opornico odnesli z zelenice. Foto: Reuters
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je takole s 'panenko' v 98. minuti ukanil gostujočega vratarja Toma Heatona in Arsenalu priigral zmago. Foto: Reuters

Varovance Antonia Conteja je v vodstvo globoko v sodnikovem dodatku prvega polčasa popeljal Diego Costa. Ta je po podaji Victorja Mosesa z desne strani 'iz prve' sprožil proti vratom in premagal gostujočega vratarja Eldina Jakupovića.

Zmago ekipe iz zahodnega Londona je v 81. minuti potrdil Gary Cahill. Z leve strani je pred vrata predložek poslal rezervist Cesc Fabregas, na Cahilla je gostujoča obramba popolnoma pozabila, iz neposredne bližine je žogo z glavo zlahka poslal v mrežo.

V prvem polčasu je gledalcem zastal dih po trku Cahilla in Ryana Masona, nogometaša sta trčila z glavama. Prvi se je dokaj hitro pobral, drugi pa je obležal na zelenici in potreboval zdravniško pomoč. Po dolgi prekinitvi so igralca imobilizirali in ga na nosilih odnesli z zelenice.

Sanchez s 'panenko' poskrbel za zmago
Zmage so se veselili tudi nogometaši Arsenala, ki so v infarktni končnici z 2:1 premagali Burnley. Gledalci so morali na Emiratesu na gol čakati slabo uro, ko je žogo v mrežo vendarle spravil Shkodran Mustafi. Ta je po predložku Mesuta Özila iz kota z glavo zadel za 1:0. To je bil sploh njegov prvi gol v dresu Arsenala. Le nekaj minut pozneje si je po nespametnem prekršku rdeči karton prislužil Granit Xhaka, topničarji so do konca tekme igrali z 10 možmi v polju. Ko je že kazalo, da bodo dosegli nove tri točke, pa je v 93. minuti sledila hladna prha. Rezervist Francis Coquelin je v kazenskem prostoru storil prekršek nad Ashleyjem Barnesom, z 11 m je bil učinkovit Andre Gray.

Vseeno je zmaga ostala v Londonu. V 97. minuti je po prekršku Bena Meeja nad Laurentom Koscielnyjem glavni sodnik Jonathan Moss pokazal ne belo točko, s katere je gostujočega vratarja s 'panenko' hladnokrvno ukanil Alexis Sanchez.