Liverpool je zlasti v prvem polčasu prevladoval in že po dobre pol ure igre vodil z 0:3. Foto: EPA
Manchester United
Veselje Manchester Uniteda po zmagovitem zadetku. Foto: Reuters
Santi Cazorla
Arsenalovemu Santiju Cazorli je v 84. minuti spodrsnilo pri izvajanju 11-metrovke in Londončani so ostali brez točk v predmestju Birminghama. Foto: EPA
Diego Costa
Diego Costa je prekinil sedem tekem dolgo strelsko sušo. Foto: EPA

Liverpool je na Etihadu na tekmi 13. kroga Premier lige ponižal Mancester City, ki je bil brez idej in nemočen, trener Manuel Pellegrini pa bo moral poslušati kritike na račun štirih menjav, ki jih je naredil v prvi enajsterici. Razigrani in kombinatorni Liverpool je vse delo opravil v prvem polčasu, ko je igral sijajno. Roberto Firmino je v sedmi minuti z leve strani poslal žogo pred gol v želji, da pride do Philippa Coutinha, vendar je Eliaquim Mangala, ki je bil v osrčju obrambe skupaj z Martinom Demichelisom, nesrečno posredoval in dosegel avtogol.

V 23. minuti je po podobni akciji, le da z desne strani, Coutinho matiral Joeja Harta, za vodstvo z 0:3 pa je v 32. minuti Liverpool po duhoviti podaji Emreja Cana in "eksekuciji" Firmina izigral Cityjevo obrambo. Manchester Cityju je dve minuti pred polčasom le uspelo zadeti. Sergio Agüero, ki se je vrnil po šestih tekmah odsotnosti, je močno sprožil z več kot 20 metrov in s 85. zadetkom postal najučinkovitejši Južnoameričan v zgodovini Premier lige.

Pellegrini je v drugem polčasu Yaya Toureja zamenjal s Fernandinhom, Jesusa Navasa pa s Fabianom Delphom, a to prineslo preobrata. Liverpool je zadel še enkrat - Martin Škrtel je po strelu iz kota imenitno meril s 16 metrov - in tako na sijajen način končal niz šestih tekem, ko na tekmah angleškega prvenstva na Etihadu ni zmagal. Navijači že slavijo trenerja Jürgena Kloppa, čigar delo je očitno že obrodilo prve sadove.

United do treh točk brez Rooneyja
Osrednje ime tekme med Watfordom in Unitedom je bil Troy Deeney, ki je v 87. minuti z 11-metrovke izenačil na 1:1 (rezervist Marcos Rojo je podrl Odiona Ighaloja), nato pa v 90. minuti v lastno mrežo preusmeril žogo po predložku Bastiana Schweinsteigerja za končnih 1:2. Prvi zadetek na tekmi je v 11. minuti z volejem z levico dosegel Memphis Depay, ki je po predložku Anderja Herrere mrežo zatresel prvič po skoraj dveh mesecih. Rdeči vragi so igrali brez bolnega Wayna Rooneyja in poškodovanega Anthonyja Martiala. Watford je bil živahnejši v drugem polčasu in prisilil Davida De Geo v nekaj obramb. V nasprotnih vratih je bil dobro razpoložen tudi Heurelho Gomes.

Vodi Leicester!
Na vrh lestvice se je povzpel Leicester, ki je z 0:3 slavil v Newcastlu. Jamie Vardy je načel mrežo gostiteljev v 45. minuti in zadel še na deseti tekmi zapored ter s tem izenačil 12 let star rekord Premier lige oziroma Ruuda van Nistelrooya.
Spodrsljaj Cazorle in Arsenala
Tretji poraz v sezoni pa si je privoščil Arsenal, ki je z 2:1 v gosteh klonil pred West Bromwichem. Avtogol je v 40. minuti dosegel Mikel Arteta po predložku Jamesa McCleana, medtem ko je Santi Cazorla dobrih pet minut pred koncem zapravil 11-metrovko za izenačenje, ko mu je spodrsnilo in je streljal čez vrata. Topničarji so v 28. minuti povedli z zadetkom Olivierja Girouda z glavo po prostem strelu Mesuta Özila. Sledilo je hitro izenačenje Jamesa Morrisona v 35. minuti in še drugi gol gostiteljev pet minut pozneje.

Diego Costa strelec ob zmagi Chelseaja
Chelsea je po treh zaporednih ligaških porazih končno zmagal. Na Stamford Bridgeu je z 1:0 padel Norwich. V 64. minuti je bil po hitro izvedenem prostem strelu Cesca Fabregasa strelec Diego Costa, ki je zadel prvič po sedmih tekmah. Kurt Zouma je v nadaljevanju zadel še prečko.