Andre Marriner je razjezil nogometaše West Bromwicha. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je prava nočna mora vratarjev nasprotnikov, saj vseskozi čaka na njihove napake. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je po vrnitvi na zelenice v sijajni formi. Foto: Reuters

Gostitelji so prvič resneje zapretili po pol ure igre, ko je strel Oscarja v kot uspel odbiti Boaz Myhill. V sodnikovem dodatku prvega dela je Eden Hazard prodrl po levi strani, Myhill je žogo odbil, ta je šla proti Liamu Ridgwellu, ki pa ni bil zbran, pritekel je Samuel Eto'o in jo poslal v mrežo. Kamerunec je pravi specialist za take položaje, že v sredo je izkoristil napako vratarja Schalkeja Tima Hildebranda, ki je streljal naravnost v napadalca modrih.

Long in Sessegnon poskrbela za hladno prho
V drugem delu je West Bromwich zaigral precej bolj napadalno. Shane Long je v 57. minuti z glavo zadel vratnico. Tri minute zatem je Gareth McAuley zapretil z glavo, njegov strel je Petr Čech odbil, najbolj zbran je bil Long, ki je z glavo izenačil. Modri so bili šokirani. Branislav Ivanović je izgubil žogo pred svojimi vrati, Stephane Sessegnon si je izmenjal dvojno podajo z Ridgwellom in sprožil z roba kazenskega prostora, Čechu je žoga ušla pod roko v mrežo. Velika napaka češkega vratarja.

Teatralni padec Ramiresa
V zadnje četrt ure je Chelsea napadel z vsemi močmi. V 77. minuti je volej Juana Mate odbil Myhill, Španec je nato zadel zunanji del mreže. Gostje so bili zelo nevarni iz protinapadov, gostiteljem pa je že zmanjkalo časa. Tik pred iztekom sodnikovega dodatka je Steven Reid v kazenskem prostoru trčil z Ramiresom, ki je padel kot pokošen. Sodnik Andre Marriner je takoj stegnil desnico proti beli točki. Gostje so popolnoma izgubili živce, saj prekrška sploh ni bilo. Hazard je z bele točke zanesljivo zadel v 96. minuti.

Liverpool je s 4:0 odpravil Fulham. Dva zadetka je prispeval Luis Suarez, redsi so na odličnem drugem mestu.