Zlatko Dedić je v letošnji sezoni dosegel štiri zadetke za Bochum v drugi nemški ligi, tokrat pa se je izkazal še v pokalu. Foto: Reuters
Marco Reus in Mario Götze
Mario Götze je trikrat zatresel mrežo Hannovra. Foto: EPA

V obračunu drugoligaških ekip, ki sta dolga leta igrali tudi v Bundesligi, so gostje v 27. minuti ostali le z deseterico na zelenici. Guillermo Vallori je prejel rdeči karton, potem ko je podrl Aleksandra Iašvilija. Tri minute zatem je Leon Goretzka podal do Dedića, ki je švignil mimo branilca Kaija Bülowa in z desnico poslal žogo v desni spodnji kot.

Slovenskega reprezentanta, ki je leta 2009 popeljal izbrano vrsto na svetovno prvenstvo z odločilnim zadetkom proti Rusiji, je v 71. minuti zamenjal Kevin Scheidhauer. Četrt ure pred koncem je bil po kotu z glavo natančen Marcel Maltritz, ki je tri minute zatem z glavo postavil končni izid pred 20.206 gledalci na stadionu Rewirpower.
V četrtfinalu derbi Bayern - Borussia
Borussia iz Dortmunda je s 5:1 odpravila Hannover, hat-trick je zabil Mario Götze. Stauttgart je bil z 2:1 boljši od Kölna, kapetan Mišo Brečko in Dominic Maroh sta odigrala vseh 90 minut za "kozličke".
Po odigranih tekmah je Olaf Thon izžrebal pare četrtfinala. V velikem derbiju se bo Bayern na Allianz Areni pomeril z dortmundsko Borussio.