Messi je znova blestel. Foto: Reuters
Lionel Messi
Abbiati je bil ob prvi enajstmetrovki blizu, a je bil strel Messija preveč natančen. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović in Antonio Nocerino
Milan je imel en sam strel v okvir vrat - Nocerinov zadetek. Foto: Reuters
Ivica Olić
Ivica Olić je z dvema zadetkoma v prvem polčasu odpravil vsakršne morebitne dvome o polfinalistu. Foto: Reuters
Manuel Neuer in Andre Ayew
Marseille je nekajkrat zapretil, na koncu pa moral priznati premoč Bavarcem, ki še vedno ostajajo na poti do finala, ki bo letos prav v Münchnu. Foto: Reuters

Tekma na Camp Nouu je izpolnila pričakovanja od prve minute naprej. Barcelona se je uvrstila v svoj peti zaporedni polfinale v Ligi prvakov, črn madež na tem dosežku pa pušča sporno dosojena druga enajstmetrovka. Statistika sicer kaže, da je Barcelona upravičeno napredovala: žogo je imela žogo več v svoji posesti (60:40), večkrat je streljala proti vratom nasprotnika (21:3) in večkrat v okvir vrat (8:1). V polfinalu se bo pomerila z Benfico ali Chelseajem.

Isaac Cuenca je dobil prednost pred Alexisom Sanchezom. Trener Milana Massimiliano Allegri ni mogel računati na Marka van Bommla, Gennara Gattusa in Thiaga Silvo.

Junak tekme v dresu "Blaugrane" je bil Lionel Messi, ki je z bele točke dosegel svoj 13. in 14. zadetek v letošnji sezoni Lige prvakov ter tako postavil nov rekord. Argentinec je najmlajši igralec, ki je v Ligi prvakov dosegel 50 zadetkov.

Nocerino vlil upanje Milanu
Barcelona je takoj prevzela pobudo, nekaj polpriložnosti je bilo v uvodnih minutah na obeh straneh. Najlepše je zapravil Messi, ki je najprej streljal naravnost v naročje Christiana Abbiatija, nekaj minut pozneje pa je po lepo akciji v zgoščeni obrambi streljal mimo daljše vratnice. Argentinec je v 10. minuti ušel Philippeju Mexesu, a namesto da bi streljal, je želel podati do Cesca Fabregasa. Luca Antonini je nato podrl Messija, sodnik Björn Kuipers je pokazal na belo točko. Mali virtuoz je natančno streljal v spodnji levi kot, Abbiati je bil blizu.

V 25. minuti je v napad krenil Dani Alves, a se je njegova akcija končala s trkom z Abbiatijem. Antonio Nocerino je izenačil v 32. minuti, ko je mirno streljal mimo Victorja Valdesa. Akcijo je začel Robinho, podal do Zlatana Ibrahimovića, nekdanji igralec Barcelone pa je podaljšal do osamljenega Nocerina.

Sporna druga 11-metrovka
Sodnik je dosodil novo (sporno) 11-metrovko, ker je Alessandro Nesta ob izvajanju kota Barcelone v kazenskem prostoru za dres vlekel Sergia Busquetsa. V drugo je trikratni najboljši igralec sveta po izboru Fife streljal v desni spodnji kot, vratar Milana pa je krenil v napačno smer.

Ob polčasu trenerja nista menjala. Javier Mascherano je že v prvi minuti drugega dela podrl Ibrahimovića v kazenskem prostoru, a sodnik ni piskal. Barcelona je nekoliko lažje zadihala po zadetku Andresa Inieste. Strel Messija z dobrih 15 metrov je Mexes ustavil, a se je žoga srečno odbila na levo stran do Ineste, ki je rutinirano zaključil.

Pato hitro z igrišča
Robinho se je znašel sam pred Valdesom, ki pa je odlično ubranil strel Brazilca. Tudi če bi zadel, je sodnik piskal igranje z roko Robinha. Thiago Alcantara je zapravil fantastično priložnost po podaji Messija. Thiago, ki je vstopil namesto Xavija Hernandeza (čeprav je bil njegov nastop vprašljiv, je začel v prvi postavi), je streljal mimo daljše vratnice. Milan je vse moči usmeril v napad. Kevina-Princea Boatenga je zamenjal Alexandre Pato, ki je na igrišču zdržal 14 minut. V zadnjem delu so Milanu nekoliko pošle moči, več priložnosti za zadetek je imela Barcelona. Adriano se je sam znašel pred golom Milana, nato pa slabo zaključil in streljal mimo bližnje vratnice.

Olić dvakrat v polno
Bayern je velik korak k napredovanju naredili že v Marseillu, kjer sta zadela Mario Gomez in Arjen Robben, ki pa tokrat nista stopila na igrišče. V domačem moštvu ni bilo "motorja ekipe" Bastiana Schweinsteigerja, ki je v Marseillu prejel tretji rumeni karton.

Francozi so v uvodnih minutah dvakrat streljali proti vratom Manuela Neuerja, povedli pa so varovanci Juppa Heynckesa. Presenečenje v postavi gostiteljev Ivica Olić je Bayern popeljal v vodstvo, potem ko mu je Franck Ribery podal v sredino pred gol. Neuer se je izkazal ob močnem strelu Stephana Mbia in ga poslal prek prečke. Vratar Marseilla Steve Mandanda je preprečil nov zadetek Olića, preden je bil Hrvat znova uspešen po nizki podaji Davida Alabe.

Bavarci, ki so imeli večjo posest žoge (51:49), več strelov proti vratom (17:9) in več strelov v okvir vrat (7:3), v polfinalu čakajo boljšega iz dvoboja Real Madrid - Apoel. Španci so si na prvi tekmi priigrali lepo prednost (0:3).

BAYERN - Marseille 2:0 (2:0) 2:0
Olić 13., 37.

Bayern: Neuer, Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba , Luiz Gustavo, Kroos (67. Pranjić), Timoščuk, Müller, Ribery, Olić.

Marseille: Mandande, Azpilicueta, Fanni, Nkoulou, Morel (46. Amalfitano), Cheyrou, Mbia , Brandao, Valbuena, A. Ayew, Remy (63. Kabore).

Sodnik: Svein Oddvar Moen (Norveška)

BARCELONA - Milan 3:1 (2:1) 0:0
Messi 11./11-m, 42./11-m, Iniesta 54.; Nocerino 32.

Postavi:
Barcelona: Valdes; Alves, Pique ( 75. Adriano), Mascherano , Puyol; Busquets, Xavi ( 62. Thiago), Iniesta , Fabregas ( 78. Keita); Cuenca , Messi .

Milan: Abbiati, Abate, Nesta , Mexes , Antonini , Nocerino , Ambrosini, Seedorf ( 61. Aquilani), Boateng ( 69. Pato/ 83. Lopez ); Ibrahimović, Robinho .

Sodnik: Björn Kuipers (Nizozemska)

Izidi prvih tekem so v odebeljenem tisku.