Napadalec Rayan Cherki, ki bo avgusta dopolnil 18 let, je odločil tekmo, potem ko je bil na zelenici le minuto. Foto: EPA

V prvem polčasu je na stadionu Louis II v Monte Carlu kazalo na zmago nogometašev iz kneževine, ki so goste popolnoma zasenčili. Po številnih zapravljenih priložnostih je edini gol dosegel Kevin Volland v 25. minuti. Nekdanji napadalec Bayerja iz Leverkusna je s slabšo desnico zatresel mrežo, podal je Wissam Ben Yedder.

Depay po izjemnem preigravanju izenačil
V drugem polčasu je Lyon pritisnil. V 57. minuti je izenačil Memphis Depay. 27-letni Nizozemec je v slalomu preigral tri branilce Monaca in z roba kazenskega prostora z levico poslal žogo v mrežo.

V 70. minuti so gostje ostali le še z deseterico. Maxence Caqueret je po drugem rumenem kartonu zapustil igrišče. Lyon je z igralcem manj povedel v 77. minuti. Depay je s prostega strela z desne strani podal pred vrata, kjer je Marcelo z glavo z osmih metrov preusmeril žogo v malo mrežico.

Ben Yedder kaznoval veliko neumnost vratarja Lopesa
Štiri minute pred koncem je vratar Anthony Lopes z roko v obraz zadel Pietra Pellegrija. Videosodnik je to opazil, Clement Turpin si je ob stranski črti pogledal posnetek in takoj pokazal na belo točko. Ben Yedder je spodkopal žogo po sredini vrat za 2:2.

Najstnik Cherki vstopil in odločil tekmo
Monaco je nato vse moči usmeril v napad. Lyon je imel veliko prostora. 17-letni Rayan Cherki, ki je vstopil v 88. minuti, je bil na zelenici le kakšno minuto, ko je z levico zatresel mrežo po odlični podaji Mattie de Sciglia.

Po zadnjem žvižgu sodnika zavrela kri
Po koncu tekme je prišlo do prerivanja številnih nogometašev. Blizu je bil tudi množični pretep. Sodnik Turpin je pokazal dva rdeča kartona na vsaki strani. Pri gostiteljih sta bila izključena Pellegri in Willem Geubbels, pri gostih pa Marcelo in de Sciglio.

Neymar in soigralci upajo na spodrsljaj Lilla v zadnjih treh krogih. V petek bo Lens gostil vodilno ekipo lige. Foto: EPA

Lille ima usodo v svojih nogah
Vodilni Lille je v soboto odpravil Nico z 2:0. V 13. minuti je zadel Burak Yilmaz. Gostje so se v še večjih težavah znašli v 48. minuti, saj je Jordan Mvula Lotomba dobil drugi rumeni karton. Zeki Celik je v 56. minuti unovčil številčno premoč.

PSG je bil v generalki za povratno tekmo Lige prvakov proti Manchester Cityju boljši od Lensa z 2:1. Parižani so povedli v 33. minuti, ko je zadel Neymar, brazilski zvezdnik pa je bil nato v 59. minuti podajalec pri drugem zadetku, ki ga je dosegel Marquinhos. Ignatius Ganago je v 61. minuti le zmanjšal zaostanek Lensa.