Slovenska ženska reprezentanca je doživela še drugi poraz v teh kvalifikacijah. Foto: www.alesfevzer.com
Slovenske nogometašice nemočne proti Čehinjam

Slovenke, ki so uvodno tekmo v Nemčiji izgubile z 0:6, bodo naslednjo tekmo igrale 24. novembra, ko bodo v Ajdovščini gostile Ferske otoke.

Čehinje so povedle v 9. minuti, ko je z roba kazenskega prostora zadela Petra Divišova. V 32. minuti je ista igralka podvojila prednost gostij. V 72. minuti je slovensko mrežo zatresla še Tereza Kožarova, štiri minute pozneje pa je bilo že 0:4 po golu Lucie Vonkove. Razmerje v strelih na vrata je bilo 3:20, v okvir vrat pa 0:8.

V kvalifikacijah igrajo reprezentance v sedmih skupinah. Na SP se bodo neposredno uvrstile zmagovalke skupin, štiri najboljše drugouvrščene pa bodo igrale dodatne kvalifikacije.